ارزش معاملات بورس و فرابورس چقدر شد؟

کد خبر: 1050121

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز در یک روند رو به رشد با افزایش 21 هزار و 626 واحد روبرو شد.

خبرگزاری فارس: بورس اوراق بهادار تهران از 3 روز قبل روند رو به رشد را آغاز کرده و امروز هم شاخص کل مرتب در حال افزایش بود، به گونه‌ای که در پایان معاملات با افزایش 21 هزار و 626 واحد به رقم یک میلیون و 214 هزار و 370 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز با افزایش 2972 واحد به رقم 423 هزار و 65 واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از 4 میلیون و 829 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز بیش از 8.4 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.1 میلیون نوبت معامله و به ارزش 9765 میلیارد تومان داد و ستد کردند. اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز به بیش از 4845 میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم، ارزش معاملات به بیش از 14 هزار و 610 میلیارد تومان رسید.

J2p6emDSgniz

نقشه معاملات امروز بورس تهران

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند که حکایت از رشد همه شاخص‌ها دارد، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت در معیار وزنی ارزشی 1.8 درصد رشد کرد. همچنین شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هم وزن 71 صدم درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور 1.5 درصد، شاخص بازار اول بورس 2.5 درصد، رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس که معاملات بلوکی در آن انجام می‌شود،‌ فقط 95 صدم درصد افزایش یافت.

V01NvHhJAEg8

پالایش یکم

امروز نمادهای شاخص‌ساز به ترتیب شامل فولاد مبارکه، ملی مس، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری غدیر، پالایش نفت اصفهان و ایران خودرو بوده‌اند. نمادهای پرتراکنش شامل فنرسازی زر، سرمایه گذاری تأمین اجتماعی، کاشی الوند، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو بودند.

امروز در فرابورس ایران هم شاخص رو به رشد بوده و با افزایش 85 واحد به رقم 117 هزار و 539 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 201 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله گران بیش از 2.3 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 557 هزار نوبت معامله و به ارزش 4845 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی زاگرس، ذوب‌آهن، هلدینگ معدنی خاورمیانه و آریاساسول بیشتری اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای بیمه پاسارگاد و صنعتی مینو بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس ایران شامل سپیدار سیستم آسیا، سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، پتروشیمی ارومیه، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، زغال سنگ پروده طبس، برق و انرژی پیوند گستر پارس و توسعه و عمران استان کرمان بودند.

XawCcTbJCmcu

روند یکساله شاخص بورس تهران

به گزارش فارس، به گفته وزیر اقتصاد سرمایه‌گذاری در بورس مستلزم دقت، مطالعه، تحلیل و تحقیق و مشاوره از افراد امین و کاردان است و حتماً از محل پس‌انداز و در یک چشم انداز 6 ماهه تا یک ساله باید صورت گیرد تا دچار زیان نشویم و همچنین رفتار در بازار سرمایه باید به دور از هیجان و عدم پیروزی از کانال‌های سیگنال‌فروش و جلوگیری از نوسان گیری است و کسانی که در بورس با برنامه و تحلیل وارد شوند مطمئنا سود مناسبی هم دریافت خواهند کرد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت