معاون وزیر: هیچ زندانی به خاطر حوادث رانندگی نداریم

کد خبر: 1050704

معاون وزیر اقتصاد ضمن اعلام آخرین وضعیت واگذاری اموال بانک‌های زیر مجموعه وزارت اقتصاد، گفت: اکنون هیچ زندانی به خاطر خسارت حوادث رانندگی نداریم.

خبرگزاری ایسنا: عباس معمارنژاد امروز (شنبه) در نشستی خبری گفت: توسط نظام بانکی در ۱۰ ماهه اول امسال معادل ۱۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است که نسبت به سال قبل معادل ۲۵ درصد رشد داشته است. حدود هفت درصد آن به بخش کشاورزی، معادل ۳۰ درصد بخش صنعت و معادل ۱۸ درصد به بخش بازرگانی پرداخته شده است. 

وی افزود: معادل ۲۵ درصد تسهیلات اعطایی نظام بانکی برای سرمایه گذاری‌های جدید پرداخت شده داده است. 

وضعیت واگذاری اموال بانک‌ها 

معاون وزیر اقتصاد درباره واگذاری املاک و سهام بانک‌های زیر مجموعه وزارت اقتصاد گفت: واگذاری املاک و سهام بانک‌های زیر مجموعه وزارت اقتصاد از ابتدای امسال تا ۱۰ ماهه سال جاری معادل ۱۱ هزار میلیارد تومان بوده است که این بانک‌ها ۳۱۰۰ میلیارد تومان سهام فروخته‌اند. اگر شرایط بورس به ابتدای سال برگرد و به ثبات برسد، میزان واگذاری سهم بانک‌ها بیشتر می‌شد. در دو مقطع دو شرکت بزرگ گروه سرمایه گذاری امید و توسعه مالی در بورس عرضه شد و با توجه به شرایط بورس نتواستیم این سهام‌ها را به صورت بلوکی بفروشیم که منتظر شرایط مساعد و با ثبات در بورس هستیم. 

وی افزود: در مورد بانک کشاورزی شرکت سیمرغ و آذرآب آماده عرضه هستند اما شرایط بورس باید به ثبات برسد. از ۱۰ ماه سال ۹۶ تا ۱۰ ماهه سال ۹۹ فروش سهام و املاک بانک‌ها معادل ۳۳ هزار میلیارد تومان بوده است که ۱۱ هزار میلیارد تومان در امسال محقق شده است. شعب نظام بانکی در کشور حدود ۲۲ هزار شعبه است درحالیکه نیاز کشور حدود ۱۲ هزار شعبه بانکی و شعبی که اضافه هستند مربوط به بانک‌های دولتی و نیمه دولتی است. اگر در یک شهری یک شعبه بانکی داریم آن را نخواهیم بست زیرا باید به مردم خدمت ارائه کنیم. 

معمارنژاد در ادامه از توسعه استراتژی "فراگیری مالی"  خبر داد و گفت: در این طرح به دنبال این هستیم تا برای خدمات مالی شامل خدمات بانکی، بیمه و بورس به تمام مردم کشور در تمام نقاط کشور دسترسی ایجاد کنیم. با توجه به ادغام بانک‌های نظامی این مسولیت را برعهده بانک سپه گذاشتیم که اگر در منطقه‌ای شعب بانکی وجود نداشته باشد، این بانک با جا به جایی شعب بانکی خودش این امکان را فراهم کند. در سال جاری برنامه کاهش ۷۲۵ شعبه بانکی داشتیم که تا آذر ماه سالجاری  ۳۴۴ شعبه کم شده است که دلیل اصلی  آن فراگیری مالی است. برای سال ۱۳۴۰۰ معادل ۱۳۹۵ شعبه به تفکیک بانک‌ها باید تعدیل شوند. 

۹۲ درصد تراکنش‌ها غیرحضوری است

وی ادامه داد: در سال گذشته در بانک ملی ۸۲ درصد تراکنش‌های بانکی به صورت الکترونیکی بوده است اما اکنون ۹۲ درصد تراکنش‌ها غیرحضوری است و مابقی حضوری است‌. تا قبل از خرداد سال آینده نسخه اجرایی بانکداری دیجیتال در بانک‌های زیر مجموعه وزارت اقتصاد عملیاتی شود.

هیچ زندانی به خاطر خسارت حوادث رانندگی نداریم

طبق گفته معاون وزیر اقتصاد، با ایجاد صندوق خسارت‌های بدنی اکنون هیچ زندانی در زندان به خاطر خسارت مرتبط به حوادث رانندگی نداریم و تمام کسانی که بیمه نداشتند سعی شده از طریق صندوق خسارت بدنی خسارت آن‌ها پرداخت شود. 

معمارنژاد افزود: معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان در ۱۰ ماهه امسال خسارت پرداخته شده است که ۱۴ درصد رشد داشته است. صندوق جدیدی که بیمه حوادث همگانی بلایای طبیعی است در گذشته اگر در یک استان یا چند استان بلایای طبیعی رخ می‌داد، در صورت داشتن بیمه، بیمه پرداخت می‌کرد یا دولت تامین مالی کرد اما حالا با راه اندازی این صندوق، این خسارات پرداخت می‌شود و در قانون بودجه سال آینده درنظر گرفته شده است که بخشی از این حق بیمه را مردم و بخش دیگر را دولت تامین می‌کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت