دو خبر مهم برای دارندگان سهام عدالت

کد خبر: 1050825

نماینده وزارت اقتصاد گفت: متقاضیان برای دریافت کارت اعتباری سهام عدالت نیاز به ضامن ندارند.

باشگاه خبرنگاران جوان: موسوی، نماینده وزارت اقتصاد در  برنامه گفت و گوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر در خصوص کارت های اعتباری سهام عدالت تصریح کرد: شبکه بانکی اقدام به صدور کارت اعتباری با پشتوانه سهام عدالت  کرده  تا سهامداران بتوانند  برخی نیاز‌های خود را مبتنی بر دارایی‌ سهام عدالتشان برطرف کنند.

او ادامه داد: همه کسانی که سهام عدالت دارند، می‌توانند درخواست خود را برای دریافت تسهیلات به صورت غیرحضوری از درگاه ها‌ی تعیین شده بانک های عامل ارسال کند.

موسوی با بیان اینکه برای دریافت کارت اعتباری و استفاد از این تسهیلات، نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها نیست، تصریح کرد: متقاضیان در بانک ملی از طریق سامانه ایوا و در بانک تجارت از طریق سامانه زمرد اقدام کنند.

نماینده وزارت اقتصاد یادآور شد: مدارک مورد نیار مدارک هویت سنجی است و بر اساس هماهنگی‌ها با سازمان بورس، این کارت‌ها حداکثر ظرف یک هفته قابل استفاده خواهد بود.

این مقام مسئول تاکید کرد: در حال حاضر دو بانک آماده ارائه این خدمات هستند و در روز‌های آتی برای سایر بانک‌ها اطلاع رسانی‌های خواهد شد ضمن اینکه کسانی هم که در این دو بانک حساب ندارند، می‌توانند با افتتاح حساب از این تسهیلات استفاده کنند.

موسوی ادامه داد: تمهیداتی در نظر گرفته شده که از کارت فیریکی هم استفاده نشود و خرید از طریق کیوآرکد انجام شود تا دستورالعمل های بهداشتی بهتر رعایت شود.

جزئیات دریافت کارت اعتباری سهام عدالت/ دریافت کارت اعتباری منوط به احراز هویت سهامداران

کارشناس مسئول مدیریت توسعه و فناوری‌های نوین شرکت سپرده گذاری مرکزی در خصوص شرایط و نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت توضیحاتی ارائه داد.

سمیه محمدی کارشناس مسئول مدیریت توسعه و فناوری‌های نوین شرکت سپرده گذاری مرکزی در گفت و گو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با اعطای کارت‌های اعتباری به پشتوانه سهام عدالت، تصریح کرد: سهامداران برای دریافت این کارت های اعتباری می‌توانند با مراجعه به درگاه‌های بانکی، خدمت توثیق سهام عدالت را انتخاب کنند. لازمه دریافت این خدمت فرایند سجام است و مشتریان باید در سامانه جامع اطلاعات مشترین اطلاعات خود را ثبت نام کنند و راستی آزمایی و احراز هویت انجام گیرد.

او ادامه داد: میزان تسهیلات کارت اعتباری با توجه به ۶۰ درصد آزادسازی سهام عدالت که تاکنون انجام شده  و با توجه به قدرت بازپرداخت سهامداران تعیین می شود.

محمدی گفت: تمامی سهامداران عدالت به شیوه مستقیم و غیر مستقیم می‌توانند از این کارت ها بهره مند شوند. در صورتی که واگذاری سهام عدالت انجام شده باشد، با بخشی از سهامی که  باقی مانده می توانند توثیق کنند.

او در خصوص مزیت‌های کارت اعتباری سهام عدالت توضیح داد: سهامداران علاوه بر نقدینگی که دریافت می‌کنند می‌توانند در مجامع شرکت‌ها حضور داشته باشند و  از سود شرکت‌ها بهره‌مند شوند و دارایی آن‌ها افزایش یابد.

کارشناس مسئول مدیریت توسعه و فناوری‌های نوین شرکت سپرده گذاری مرکزی سهامدارن از طریق درگاه‌های بانکی به این کار اقدام کنند و مراجعه حضوری نداشته باشند و می توانند از طریق شماره تماس ۱۵۶۹ از آخرین وضعیت سهام عدالت خود آگاه شوند.

او تاکید کرد: سهامداران باید بازپرداخت منظم داشته باشند و در صورت تاخیر در عمل به تعهدات،  دارایی سهام عدالت آن‌ها توسط بانک به فروش می‌رود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت