تکمیل زنجیره تولید فولاد با طرح توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب

کد خبر: 1050972

نماینده مردم تبریز در مجلس اظهار کرد:‌ طرح توسعه مجتمع فولاد صنعت بناب، یکی از طرح‌های صنعتی و مهم استان آذربایجان شرقی است که عملیات اجرایی آن با هدف تکمیل زنجیره تولید فولاد در قالب چهار طرح مجزا انجام می‌شود و نقش مهمی در ایجاد اشتغال در این استان دارد.

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز در گفت وگو با نبض بازار خاطرنشان کرد: در استان آذربایجان شرقی زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم است و فولاد، خودرو و نیرو از صنایع مهمی هستند که زمینه جلب و جذب سرمایه‌گذاری را دارند و مجلس نیز از سرمایه‌گذاری‌هایی از این دست حمایت می‌کند.

وی ادامه داد:‌ از شاخص‌های مهم توسعه‌ای در استان‌ها حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است تا بخش خصوصی بتواند نسبت به برنامه‌های توسعه‌ای خود اقدام کند.

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به بازدید نمایندگان آذربایجان شرقی از مجتمع فولاد بناب خاطرنشان کرد:‌  طرح‌های توسعه‌ای این مجتمع توسط بخش خصوصی در حال انجام است و می‌تواند دستاوردهای مثبت اقتصادی برای این استان به همراه داشته باشد.

وی اظهار کرد:‌ توازن بودجه‌ای در میان استان‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و موجب می‌شود تا زمینه ایجاد اشتغال در همه استان‌ها فراهم شود. بودجه متوازن باید براساس محرومیت‌ استان‌ها، میزان بیکاری، درآمدهای استانی و سایر مولفه‌ها در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه طرح آمایش سرزمین نقشه راه توسعه استان‌ها است،‌عنوان کرد:‌ متاسفانه در مقام عمل این اتفاق حاصل نمی‌شود و لابی‌ها موجب می‌شود تا بودجه در عمل متوازن بسته نشود و سهم برخی از استان‌ها از پروژه‌های ملی بیشتر از سایر استانها است.

نماینده مردم تبریز در مجلس خاطرنشان کرد:‌ در استان آذربایجان شرقی نیز با وجود ظرفیت‌های مهم و پتانسیل‌هایی که این استان دارد بودجه متناسب اختصاص نیافته است و در سال جاری نیز رشد بودجه استان آذربایجان شرقی از رشد بودجه سایر استان‌ها کمتر بوده است.

وی ادامه داد: تعداد پروژه‌های ملی در برخی از استان‌های برخوردار بیشتر است البته در استان ما پروژه‌های ملی مانند پروژه انتقال آب، کنترل آبهای مرزی و انتقال آب به دریاچه ارومیه از این پروژه‌های ملی است که بودجه آن به استان آذربایجان شرقی اختصاص می‌یابد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت