جلسه مهم تصمیم گیری برای واریز سود سهام عدالت

کد خبر: 1051117

دو ماهی می‌شود که سهامداران سهام عدالت درگیر سود سهامشان هستند.

 سهام عدالت نوعی یارانه است که طبق نظر دولت نهم (ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد)، از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود. امکان دریافت وام سهام عدالت از زمستان گذشته فراهم شده است. در نهم اردیبهشت ماه سال 99 آزادسازی سهام عدالت صورت گرفت و دولت این فرآیند را به وزارت اقتصاد واگذار کرد. مرحله دوم واریز سود سهام عدالت هنوز انجام نشده است. برای دریافت آخرین اخبار مربوط به سهام عدالت با ما همراه باشید.

 

پس از وعده‌های متعدد برای واریز ۵۰ درصد دوم سود سهام عدالت، حالا قرار است شورای عالی بورس برای واریز پولی که در بیشترین مقدار ۱۸۶ هزار تومان است تصمیم‌گیری کند.

تصمیم گیری درباره سود سهام عدالت

دو ماهی می‌شود که سهامداران سهام عدالت درگیر سود سهامشان هستند. ۵۰ درصد آن در روزهای پایانی اسفند واریز شد و پس از آن برای واریز مابقی سود چندین بار وعده داده شد.

ابتدا قرار بود بعد از تعطیلات نوروز واریز شود، بعد از به قبل از ماه رمضان، تا پایان ماه رمضان و شب عید فطر موکول شد اما عملی نشد.

سهام عدالت

پیگیری‌های تجارت‌نیوز از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی درباره زمان واریز سود سهام عدالت نشان می‌دهد که قرار است در جلسه شورای عالی بورس درباره واریز سود سهام عدالت تصمیم‌گیری شود.

براساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان امروز جلسه شورای عالی بورس تشکیل می‌شود که به نظر می‌رسد این جلسه برای بررسی موضوعات مربوط به سهام عدالت است.

قرار است در جلسه امروز شورای عالی بورس، موضوع نحوه برگزاری ادامه انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت بررسی شود.

برای واریز سود سهام عدالت یک گمانه‌زنی دیگری وجود دارد که از ۵۰ درصد باقی مانده ۳۰ درصد آن به زودی واریز می‌شود و ۲۰ درصد دیگر بعد از تکمیل سودهای واریز شده از سوی شرکت‌های سرمایه‌پذیر در اختیار مشمولان قرار می‌گیرد. باید دید در جلسه امروز شورای عالی بورس چه می‌گذرد؟

چرا سود سهام عدالت واریز نشد؟

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفته بود که باید مرحله دوم سود سهام عدالت شب عید فطر واریز شود، آخرین پیگیری‌ها از این شرکت نیز از نامشخصی زمان واریز حکایت دارد.

مرحله اول سود سهام عدالت که شامل ۵۰ درصد ارزش آن است چند روز قبل از نوروز واریز شد و برای پرداخت ۵۰ درصد دوم چندیدن بار زمان اعلام شد ولی عملی نشد.

سهام عدالت

آخرین باری که مسئولان درباره واریز سود زمان اعلام کردند در این هفته بود، مسئولان شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به تجارت‌نیوز گفتند که مرحله دوم سود سهام عدالت باید شب عید فطر واریز شود، اما نشد.

پنجشنبه و جمعه هفته‌ای که سپری شد عید فطر بود و قاعدتا باید این سود در یکی از این روزها واریز می‌شد، پیش از این مدیران سهام عدالت در باره علت تاخیر در واریز گفته بودند که چند شرکت سهام عدالت سود خود را واریز نکرده‌اند.

در سبد سهام عدالت ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی هستند. حسین فهیمی، مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفته بود که چند شرکت هنوز سود خود را واریز نکرده‌اند و اگر تاخیر ادامه داشته باشد اسامی آنها را اعلام می‌کند. او چند روز بعد از این اظهارات، در گفتگوی دیگری زمان واریز سود را «به زودی» اعلام کرد.

از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی نیز اینطور حکایت می‌کرد که باید سود را شب عید فطر واریز کنند، اما هنوز توضیحی داده نشده که چرا این واریزی انجام نشده است؟ همچنین زمان جدیدی نیز اعلام نشده.

عصبانیت مردم 

در سکوت خبری مدیران سهام عدالت، مردم از این که وعده‌های مسئولان درباره فروش، وام و واریز سود سهام عدالت عملی نمی‌شود عصبانی هستند.

سهام عدالت

 

«این بازی موش وگربه را تمام کنید واقعآ مسعولان خیلی کار بدی میکنند انقدر قول دادن وانقدر نوشتن وانقدر گفتن دیگه به ابرو ریزی کشید این ۹۸ هزار چقدر ارزش داره که این دلالانی که شرکتها را دادین دست انها راضی به تسلیم نیستن»

«هی گفتن سودسهام عدالت قبل ماه رمضان پرداخت میشه کوکجاریختن بعدگفتن شب عیدفطر بازهم خبری نشد.»

«الکی منتظر واریز سود نباشین.اینا تا بعد از انتخابات سود سهام عدالت رو واریز نمیکنن.اگ زودتر واریز شد بنده اسممو تغییر میدم»

«سود سهام عدالت قرار بود فروردین ماه واریز بشه بعدش شد اوایل ما رمضان دوباره گفتن اواسط ماه رمضان دوباره فرمودن اواخر ماه رمضان امروز هم عید فطر هست قراره مثلا امروز مرحله دوم سود سهام عدالت واریز شه»

«پس چی شد سود سهام عدالت دیگه کله پاچه مورچه که این همه دنگوفنگ‌نداره»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت