در تابستان ۱۴۰۰ تنش آبی داریم

کد خبر: 1052469

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: احتمال می‌رود با توجه به وضعیت بارش‌های تاکنون کشور تعداد شهرهای دارای تنش آبی افزایش یابد و فهرست شهرهای مربوطه بزودی اعلام خواهد شد.

خبرگزاری تسنیم: حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری با شرکت ملی پست جمهوری اسلامی اظهار داشت: تابستان 1399 تعداد شهرهای دارای تنش آبی 225 شهر بود و پیش بینی می شود با توجه به وضعیت بارش‌ها و با وجود آنکه تعدادزیادی از طرح‌های آبرسانی بهره برداری و به ثمر رسیده تعدادشهرهای دارای تنش افزایش یابد.

وی افزود: جلسه‌های مشترک شرکت‌های آب و فاضلاب،  شرکت‌های آب منطقه‌ای و سازمان هواشناسی بطور مرتب برگزار می‌شود و این هفته دریزد و کرمان جلسه برگزار و تا قبل از پایان سال فهرست شهری‌هایی که احتمال دارند جزو شهرهای دارای تنش آبی شوند، منتشر خواهدشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور ضمن یادآوری انعقاد تفاهمنامه همکاری با شرکت پست خاطرنشان کرد: صنعت آب و فاضلاب و شرکت‌های مربوطه با بیش از 25 میلیون مشترک در شهرها و روستاها ارتباط دارند و قرار است اطلاعات این مشترکان  مکان محور شود.

جانباز انجام اینکار را یکی از نیازهای درازمدت  صنعت آب و فاضلاب دانست و افزود:این اطلاعات تبدیل به نقشه هایی خواهند شد که مجهز به مشخصات فنی هر مشترک شده و این سبب مطلوب تر شدن خدمات رسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: چنانچه در نقطه‌ای از کشور مشترکی دچار مشکلی شود، اطلاعات این مشترک در صورت تکمیل سامانه ثبت شده و خواهیم دانست که نوع انشعاب چی بوده و یا قطرآن چقدر بوده و این موضوع سرعت خدمات رسانی را بهتر خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت آبفای کشور گفت: انجام اینکار توسط شرکت آب و فاضلاب مستلزم صرف هزینه های بسیار زیاد بود، اما اکنون با تفاهمی که با شرکت ملی پست انجام شده این اتفاق افتاد و اطلاعات سیستم پست را به خدمت  خواهیم گرفت و کاری که مستلزم صرف وقت بود و هزینه های زیادی داشت، اکنون اطلاعات را به اشتراک خواهیم گذاشت که ثمره آن برای شرکت های آب و فاضلاب جلوگیری از هزینه اضافه و برای مشترکان افزایش سرعت خدمت رسانی و کاهش زمان در رسیدگی به اتفاق هاست.

جانباز افزود: الان روند رسیدگی به اتفاق ها به نوع انشعاب بستگی دارد و در کمتر از سه ساعت پیگیری می شود و با تکمیل این سامانه زمان خیلی کاهش خواهد یافت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت