آرامش بازار نفت پس از حمله موشکی یمن

کد خبر: 1055484

با از بین رفتن نگرانی در مورد اختلال در عرضه نفت عربستان پس از حملات یمنی ها به تاسیسات صادراتی این کشور، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت.

خبرگزاری فارس: به نقل از رویترز، با از بین رفتن نگرانی در مورد اختلال در عرضه نفت عربستان پس از حملات یمنی ها به تاسیسات صادراتی این کشور، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت و افزایش های ساعات اولیه معاملات را از دست داد.

همچنین از دیگر عوامل کاهش قیمت ها، نگرانی از تاثیر تقویت ارزش دلار بر تقاضا و کم کردن آن عنوان شده است.

به دنبال انتظار برای بهبود اقتصاد جهان پس از تصویب بسته کمک مالی کرونایی 1.9 تریلیون دلاری آمریکا و احتمال کاهش ذخایر نفت این کشور به عنوان بزرگ ترین مصرف کننده سوخت در جهان، قیمت ها در ساعات اولیه معاملات افزایش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 22 سنت کاهش 68.02 دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با 26 سنت کاهش 64.79 دلار معامله شدند.

نفت برنت در ساعات اولیه معاملات به 69 دلار و WTI به 65.68 دلار در هر بشکه رسیده بود.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار گفت: «از آنجایی که تقویت ارزش دلار هیچ نشانی از تضعیف نشان نداد، قیمت نفت خام کاهش یافت.»

«محرک های اقتصادی عظیم که قرار است در آمریکا اجرا شود، انتظارات تورمی را بالا خواهد برد و این بدان معناست که تقویت دلار در کوتاه مدت بر کالاهای اساسی تاثیر خواهد گذاشت.»

کالاهایی که با دلار قیمت گذاری می شوند، عموما با کاهش قیمت روبرو می شوند زیرا با تقویت دلار، این کالاها برای خریداران با ارزهای دیگر گران می شود.

قیمت نفت برنت روز گذشته به دنبال حملات موشکی و پهپادی یمنی ها به تاسیسات صادرات نفت عربستان به بالای 71 دلار رسید.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت