وزیر نفت احمدی‌نژاد به جهانگیری: فروش ۱۰ کشتی نفت افتخار دارد؟!

کد خبر: 1055677

قاسمی با بیان اینکه "حرف زدن و ادعا کردن که کار ساده‌ای است"، افزود: «سوال بنده این است که چرا دولت دوباره برای فروش نفت سراغ افرادی رفت که روزی به آنها برچسب کاسبان تحریم می‌زد؟»

فرارو- رستم قاسمی وزیر پیشین نفت در دولت محمود احمدی نژاد به سخنان اخیر اسحاق جهانگیری درباره فروش نفت واکنش نشان داد. او گفت " دولت به میزان کمتر از 10 کشتی نفت فروخته است. واقعا فروش نفت به اندازه 10 کشتی افتخار دارد؟"

اسحاق جهانگیری، در سفر به یزد در جلسه ستاد اقتصامقاومتی این استان با بیان اینکه با قاطعیت می‌گویم هیچ کشوری از دوستان شفیق و نزدیک ایران و دیگران به طور رسمی از ما نفت خریداری نکرده‌اند، گفت: «در نشستی در حضور رهبر معظم انقلاب یکی از آقایان مدعی شده بود فردی را می‌شناسد که می‌تواند روزانه ۲ میلیون بشکه نفت بفروشد. رئیس‌جمهوری در آن نشست گفتند این فرد را به ما معرفی کنید، ما حاضریم او را به سمت وزیر نفت بگذاریم، اما همه فقط مدعی بودند و نتوانستند حتی یک بشکه نفت بفروشند.»

او افزود: «ما با یافتن راهکارهایی توانستیم نفت را با ده‌ها خطر و ریسک به فروش رسانده و پول آن را به کشور بازگردانیم، با قاطعیت می‌گویم که تا آنجا که من مطلع هستم یک دلار از پول نفت در این میان تلف نشد و نه‌تنها فردی مثل بابک زنجانی که افرادی بسیار کوچک‌تر از او نیز به‌وجود نیامدند.»

رستم قاسمی وزیر نفت دولت احمدی نژاد در واکنشبه سخنان جهانگیری گفت: «بنده به این آقایان توصیه می‌کنم که قبل از بررسی آمارها در این حوزه اظهار نظر نکنند. کافی است آنها به برخی از این وزارتخانه‌ها، مخصوصا وزارت نفت مراجعه کنند تا ببینند فروش نفت در تحریم توسط همین مدعیان دور زدن تحریم در حال انجام است.»

قاسمی با بیان اینکه "حرف زدن و ادعا کردن که کار ساده‌ای است"، افزود: «سوال بنده این است که چرا دولت دوباره برای فروش نفت سراغ افرادی رفت که روزی به آنها برچسب کاسبان تحریم می‌زد؟»

وزیر سابق نفت گفت: "آقای جهانگیری گفتند که ما نفت فروختیم بدون اینکه از دل آن یک بابک زنجانی ایجاد شود. عملکرد ۹ ماهه منابع بودجه ۹۹ نشان می‌دهد از بودجه ۵۷۰ هزار میلیارد تومانی امسال، تاکنون فقط ٩ هزار میلیارد تومان آن از درآمد نفت بوده است و خود آقای جهانگیری هم به این رقم اشاره کرده‌اند."

او افزود: «حال سوال اساسی این است که آیا درآمد 9 هزار میلیارد تومانی در مقیاس فروش نفت عدد بزرگی است یا نه؟ شما فکر می‌کنید 9 هزار میلیارد تومان معادل چند تا کشتی نفت است؟ اگر آمار دولتی‌ها درباره این 9 هزار میلیارد تومان در آمد حاصل از فروش نفت درست باشد، یعنی دولت به میزان کمتر از 10 کشتی نفت فروخته است. واقعا فروش نفت به اندازه 10 کشتی افتخار دارد؟»

روز گذشته نیز علی ربیعی سخنگوی دولت نیز در این باره گفته بود: «وزارت نفت اعلام کرد هرکس مدعی است می‌تواند نفت بفروشد بیاید و قرارداد ببندد و هر میزان نفت که می‌خواهد ببرد. پس از این اعلام آمادگی وزارت نفت، مدعیان یکی پس از دیگری جا زدند».

همچنین در پی انتقادات از جهانگیری علیرضا معزی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور در پاسخ به انتقادات و در دفاع از جهانگیری در توئیتی نوشت: «جهانگیری به عنوان مسئول ستاد مقابله با تحریم، پرده‌ای از جنگ اقتصادی را روایت کرده و البته برای همین اندک هم مورد هجوم رسانه‌ای قرار گرفته اما آنچه قطعا رخ خواهد داد، نمایان شدن حقیقت جنگ اقتصادی است، حقیقتی که شهروندان پس از دوران تحریم و پس از سال‌های تحریف، بالاخره خواهند شنید.»

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت