اتفاقی عجیب و غریب در بازار سکه!

کد خبر: 1057700

در بازار سکه یک اتفاق غیر ممکن رخ داد. حباب قیمت سکه که بر اساس قیمت جهانی و نرخ دلار در بازار داخلی به دست می آید در یکی از بالاترین دوران خود است.

اقتصاد نیوز: در روزهای نیمه تعطیل بازارها، قیمت سکه به پشت گرمی قیمت دلار جولان می دهد. قیمت سکه در روزی که بازار طلای جهانی بسته بود با حمایت قیمت دلار سقف ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان را شکست و حتی در بالای این مرز کمی پیشروی کرد. معامله گران انتظار دارند با شکستن این سقف قیمت سکه در سطح جدید ماندگار باشد. با این حال بازار طلا دست انداز قیمت سکه است. زیرا روند این بازار خنثی یا نزولی است و هرچه این بازار عقب بماند کار برای صعود بیشتر قیمت سکه سخت است. قیمت طلا وزنه ای برای صعود سکه در این روزها شده است. شاهد این گزاره را می توان در حباب قیمت سکه جست و جو کرد. با وجودی آنکه قیمت دلار در روز کاری اخیر پر نوسان بوده اما حباب قیمت سکه در حال افزایش است.

در حال حاضر حباب قیمت سکه که بر اساس قیمت جهانی و نرخ دلار در بازار داخلی به دست می آید در یکی از بالاترین دوران خود است. حباب قیمت سکه امامی تا سقف ۹ درصدی سنتی فاصله بسیار کمی دارد.

حدود یک سوم قیمت اسمی نیم سکه حباب است و فقط یک سوم قیمت کنونی ربع سکه با واقعیت های بازار همخوانی دارد.

حباب قیمت سکه گرمی نیز به عدد عجیب و غریب ۹۰ درصد رسیده است. این نشانه های گویای آن است که روند بازار سکه مبتنی بر عوامل بنیادی نیست و انتظارات است که راهبری بازار را به دست گرفته است. انتظاراتی که می تواند مبتنی بر نوسان کوتاه مدت باشد یا احتمالا تصویری منفی از آینده.

با توجه به اینکه اخبار و شواهد فعلا تصویر منفی را به این میزان که در بازار سکه است تایید نمی کند به احتمال زیاد نوسان گیری در روزهای کم عمق در حال سود گیری از نوسان هستند. در واقع جهت دهی به قیمت سکه در نوروز آماده سازی زمین برای بعد از تعطیلات است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت