پاسخ وزیر راه به اتهامات کرونایی وزیر بهداشت

کد خبر: 1060439

وزیر راه با اشاره به ماجرای پرواز آبادان-مشهد گفت: در فرودگاه به مسافران التماس کردند که سوار نشوند اما تعداد کمی این موضوع را پذیرفتند، از این رو پرواز با ۸۰ درصد ظرفیت انجام شد.

خبرگزاری مهر: محمد اسلامی صبح امروز در حاشیه مراسم کلنگ زنی پروژه یک هزار واحدی واوان با مسئولیت بنیاد مسکن در جمع خبرنگاران درباره پرواز آبادان- مشهد که روزجمعه ۲۰ فروردین انجام شد نیز اظهار داشت: خانمی که فیلم گرفته بود می‌گفت صندلی‌ها پر است در حالی که هواپیما با ۱۲ صندلی خالی پرواز کرد و قرار بود با ایرباس ۳۲۰ این پرواز انجام شود اما هواپیمای RG به دلیل نقص فنی ایرباس جایگزین شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در فرودگاه هم به مسافران التماس می‌کنند که سوار نشوند اما متأسفانه تعداد کمی این موضوع را می‌پذیرند و مابقی سوار می‌شود و پرواز هم با ۸۰ درصد ظرفیت انجام شد. البته تذکر به ایرلاین مربوطه داده شده است.

پاسخ اسلامی به اتهامات کرونایی وزیر بهداشت

وی در خصوص درخواست وزارت بهداشت برای لغو پروازهای خارجی اظهار داشت: حتی یک درخواست از سوی وزارت بهداشت در خصوص پروازها نداشته ایم که اجرا نکرده باشیم. همه موارد باید در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شده باشد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وقتی پروازهای بین المللی راه اندازی می‌شود، دو طرف معاهدات بین المللی دارند و به سرعت نمی‌توان توافقات را باطل کرد، گفت: پیش از نوروز به ما گفتند پرواز انگلیس متوقف شود اما سه روز قبل اعلام کردند وضعیت انگلیس بهتر شده و مسافر می‌تواند بیاید.

وی ادامه داد: در هیچ کجای دنیا پروتکل ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما در پروازها انجام نمی‌شود اما ما هم در بخش ریلی جاده‌ای و هم در بخش هوایی محدودیت ظرفیت گذاشته ایم، در حالی که شرکت‌ها خسارت سنگینی داده اند ولی ما پای این مصوبه ایستاده ایم.

برخورد با شرکت متخلف در فیلم منتشر شده از تبلیغ علیه ماسک در اتوبوس

اسلامی در مورد حضور مسافران بدون ماسک در اتوبوس، گفت: فیلمی منتشر شد که نشان می‌داد مسافران در اتوبوس ماسک نداشتند و یک روحانی هم تاکید می‌کرد که نباید ماسک بگذارید ما با راننده و شرکت متخلف برخورد کردیم و امیدواریم مراجع ذیربط نیز با آن روحانی که تبلیغ علیه ماسک می‌کرد، برخورد کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت