قیمت هر کیلو گوشت منجمد در خرده فروشی چند؟

کد خبر: 1066244

رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: با توجه به فراوانی تولید و توزیع گوشت توسط پشتیبانی امور دام، کمبودی در عرضه نداریم.

باشگاه خبرنگاران جوان:منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام، از کاهش قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: با توجه به فراوانی تولید، عرضه گوشت توسط پشتیبانی امور دام و تعطیلی مراکز پرمصرف، قیمت گوشت منجمد و گوشت گرم ۱۰ هزار تومان کاهش داشته است‌.

وی قیمت کنونی هر کیلو دام سبک را ۵۰ تا ۵۱ هزار تومان و دام سنگین را ۴۲ تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو لاشه گوسفندی در کشتارگاه ۱۰۰ هزار تا ۱۰۵ هزار تومان و لاشه گوساله ۹۰ هزار تومان است.

پوریان ادامه داد: طبق روال همه ساله در این فصول توزیع توسط دامدار افزایش می یابد که با این وجود کمبودی در عرضه نداریم.

رئیس شورای تامین کنندگان دام در واکنش به عرضه گوشت با نرخ بالا در خرده فروشی ها بیان کرد: قیمت کنونی هر کیلو گوشت منجمد در خرده فروشی کمتر از ۱۰۰ هزار تومان است و عرضه با نرخ های بالا ناشی از مشکلات سیستم توزیع است‌.

وی حمایت مالی از دامدار را تنها راه حل خروج از بحران فعلی دانست و گفت: از مسئولان دولتی انتظار می رود که به جای تخصیص ارز به واردات نهاده های دامی، نقدینگی به دامداران تخصیص دهند تا تولیدکنندگان خود به سراغ تامین ذرت و کنجاله مورد نیاز بروند.

رئیس شورای تامین کنندگان دام ادامه داد: تزریق مستقیم نقدینگی به دامدار و حمایت از تولیدکننده نه تنها از خروج ارز جلوگیری می کند، بلکه ارز بصورت مستقیم وارد چرخه تولید شود.

پوریان در پایان تصریح کرد: واردات نهاده های دامی و مشکلات سامانه بازارگاه منجر به ایجاد چالش های متعدد برای دامدار می شود، در حالیکه خرید حمایتی دام توسط پشتیبانی امور دام و ذخیره سازی گوشت، راه حلی مناسب برای مشکلات تنظیم بازار است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت