حذف ارزان‌ترین خودروهای ایرانی از بازار/ قیمت عجیب جدیدترین خودروی ارزان قیمت

کد خبر: 1082088

ارزان‌ترین خودروهای بازار ایران در شرایطی یکی یکی از چرخه تولید حذف می‌شوند که جایگزین هم قیمت این خودروها وجود ندارد.

اواخر پاییز سال ۹۸ اعلام شد که پراید ۱۳۱ از چرخه تولید حذف می‌شود. با توقف خط تولید این مدل پراید نه تنها جایگزینی برای آن به بازار نیامد که بهای مدل‌های دست دوم این خودرو به سرعت شروع به رشد کرد.

توقف تولید  پراید111

پس از پراید ۱۳۱، سایپا تولید دومین مدل پراید یعنی پراید ۱۱۱ را در بهار سال گذشته متوقف کرد و البته جایگزینی دیگری برای آن قائل نشد.

حالا خبرها حاکی از آن است که این خودروساز تصمیم دارد پراید ۱۵۱ را هم از خط تولید خارج کند و به تدریج ارزان‌ترین اما پرحاشیه‌ترین خودروی ایرانی را به تاریخ بسپارد.

هرچند سایپا قبلا اعلام کرده که خودروهای کوئیک، ساینا و تیبا را به عنوان جایگزین‌های ارزان‌قیمت پراید تولید کرده است اما بهای تمام این خودروها از پراید بالاتر است.

خروج خودروهای ارزان از تولید

در گروه خودروسازی ایران‌خودرو که دیگر هیچ خودروی زیر ۲۰۰ میلیون تومان وجود ندارد و البته این خودروساز بنا دارد برخی ارزان‌ترین مدل‌های خودروی خود را از چرخه تولید خارج کند.

پژو ۲۰۶ تیپ دو یکی از این خودروهاست که در حال حاضر ۲۲۳ میلیون تومان قیمت دارد و زمزمه‌های حذف خودروی پژو ۴۰۵ هم شنیده می‌شود.

خودرویی که در حال حاضر حداقل ۲۱۴ میلیون تومان قیمت دارد. جالب است که در این میان خودروهایی به عنوان جایگزین این خودروها معرفی شده‌اند که همگی بالای ۳۰۰ میلیون تومان قیمت دارند.

خودروهایی که آریا، شاهین و فیدلیتی معرفی شده‌اند اما حتی مشخص نیست که تولید انبوه آن به سرانجام برسد یا نه؟

مصداق این ماجرا رونمایی پر سر و صدای پژو ۳۰۱ در سال ۹۸ بود. در این مراسم رونمایی مدیرعامل وقت ایران‌خودرو اعلام کرد که با وجود تحریم‌ها و خروج پژو از ایران موفق به تولید پژو ۳۰۱ شدیم.

آن زمان قیمت این خودرو را حدود ۳۰۰ میلیون تومان اعلام کردند اما تا امروز هیچ خبری از تولید این خودرو نبوده است.

منبع: تجارت نیوز

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت

دیگر رسانه ها