وزیر اقتصاد: نیازمند تحول اداری هستیم

کد خبر: 1098610

خاندوزی خواستار تغییر رویه‌ها به منظور جهادی‌تر عمل کردن بر اساس عدالت محوری شد و گفت: نیازمند تحول در کارآمدی، سلامت اداری، انضباط مالی و انجام وظایف هستیم.

 به نقل از شادا، احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس که با حضور فرمانده و اعضای شورای مرکز مقاومت بسیج وزارت اقتصاد و فرماندهان حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج تابعه این وزارتخانه برگزار شد، خواستار تغییر رویه‌ها به منظور کارآمدتربودن، سالم‌تر شدن و جهادی‌تر عمل کردن بر اساس عدالت محوری شد.

خاندوزی با بیان اینکه مصادف شدن اربعین حسینی با هفته دفاع مقدس اتفاقی است که می‌تواند حاوی درس‌ها و پیام‌هایی در مسیر عمل باشد گفت: اساساً این مناسبت‌ها باید موجب تغییر و تحول در حوزه فردی و وظایف جمعی و اجتماعی شود و اگر این اتفاق رخ دهد، بسیار گرامی و مبارک است.

وزیر اقتصاد همچنین با بیان اینکه با خلوص و عزمی که دوستان در مجموعه بسیج وزارت اقتصاد دارند امیدوارم در شروع دولت سیزدهم شاهد تغییر و تحول سازمانی و ساختاری باشیم تاکید کرد: همانگونه که داشتن روحیه بسیجی در سال‌های دفاع مقدس سبب برکات و ثمرات زیادی شد در جنگ اقتصادی نیز باید روحیه بسیجی دوران دفاع مقدس وجود داشته باشد و اگر امید دریافت امداد‌های غیبی را داریم باید خود ما هم در مسیر حرکت جهادی و بسیجی حرکت کنیم، چرا که مدد‌ها و کمک‌های الهی بستگی به همت و تغییر ما دارد.

او با بیان اینکه در مسیر جنگ اقتصادی، حوزه مدیریت اقتصاد کشور بویژه وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های تابعه این وزارتخانه بیش از سایر بخش‌ها به شدت محتاج تغییر رویه‌ها هستند اظهار داشت: اگر کم کاری کنیم نه تنها شعار سال رهبر معظم انقلاب در سال ۱۴۰۰ یعنی تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها محقق نمی‌شود، بلکه مقاوم شدن اقتصاد ایران در برابر عوامل خارجی نیز رخ نخواهد داد.

خاندوزی با تاکید بر اینکه حداقل در ۳ بعد باید متحول شویم، گفـت: بعد اول مسئله کارآمدی در انجام وظایف قانونی است، یعنی خود دستگاه‌ها در هر بخش حداقل سالی ۱۰ الی ۱۵ درصد بیشتر از سال گذشته کارآمد‌تر و بهینه‌تر عمل کنند.بعد دوم مسئله سلامت اداری و انضباط مالی است، یعنی نه تنها یک دستگاه نسبت به سال گذشته کارآمدتر عمل کند بلکه باید به لحاظ سلامت اداری و مبارزه با فساد نیز با درجه بهتری رفتار کند.

او ادامه داد: بعد سوم هم انجام وظایف فراتر از وظایف قانونی است که این مهم در دوره‌های سخت و بحران‌ها ریشه در روحیه جهادی دارد و اساساً عنصر متمایز در فرهنگ بسیج این است که فرد بسیجی خودش را موظف به حمایت و پشتیبانی از نظام، انقلاب و کشور می‌داند و تمام تلاش خود را با ایثار و از خود گذشتگی در انجام وظایف خارج از وظایف قانونی انجام می‌دهد.

وزیر اقتصاد در پایان خواستار تمرکز نیرو‌های بسیجی در اصلاح فرایند‌ها و رویه‌ها و شیوه انجام کار شد چرا که اگر این نیرو‌ها احساس کنند نگاه متمایزی در مورد اولویت اقتصادی و نیاز‌های جنگ اقتصادی بوجود آمده است، کمک شایانی به ایجاد انگیزه در ظرفیت‌های انسانی و نیرو‌های متخصص می‌کنند و این می‌تواند گرامیداشت عملی هفته دفاع مقدس در دوره جنگ اقتصادی باشد./باشگاه خبرنگاران

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

تازه های سایت

دیگر رسانه ها