شروع افزایشی دلار در ماه آبان/قیمت دلار آزاد چند؟

کد خبر: 1104612

قیمت دلار در بازار آزاد امروز افزایش یافت و از کانال ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان عبور کرد و به نرخ ۲۷ هزار و ۵۳۰ تومان رسید. نرخ ارز صرافی ملی امروز ۲۶۶۹۰ تومان اعلام شد.

در بازار آزاد امروز اول آبان نرخ ارز روند افزایشی داشت و به کانال ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسید. قیمت دلار در بازار آزاد ظهر امروز به نرخ ۲۷ هزار و ۵۳۰ تومان افزایش یافت.

نرخ ارز در صرافی ملی امروز برای دومین روز متوالی ثابت ماند و با نرخ ۲۶ هزار و ۶۹۰ تومان ثبت شد. قیمت دلار در بازار متشکل ارزی ۲۶۶۴۱ تومان اعلام شد.

نخستین نزول دلار پس از ۵ ماه

در آخرین روز مهر، اسکناس آمریکایی در مسیر افزایشی قرار گرفت، ولی علامت بازدهی ماهانه آن، منفی باقی ماند. روز پنج‌شنبه، دلار ۱۱۰ تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند و در محدوده ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان قرار گرفت. با وجود این رشد، میزان بازدهی اسکناس آمریکایی در مهر در محدوده منفی ۶ دهم درصد قرار گرفت. این نخستین بار از ماه اردیبهشت بود که دلار بازدهی منفی را در مقیاس ماهانه تجربه کرد.

به گفته فعالان، از ابتدای پاییز، فضای بازار ارز بیشتر حالت انتظاری به خود گرفت و همین عامل موجب شد که معامله گران حجم خریدوفروش‌های ماهانه خود را محدود کنند.از نگاه فعالان، احتمال شروع دوباره مذاکرات هسته‌ای و لغو تحریم‌ها از جمله مهم‌ترین عواملی بود که زمینه‌ساز کاهش نوسانات قیمت دلار و منفی شدن بازدهی این ارز شد. بررسی روند قیمت دلار نشان می‌دهد که در بیشتر روزهای مهر، این ارز در کانال ۲۷ هزار تومان قرار داشته است و تنها در مقطع کوتاهی از اوایل ماه هفتم، اسکناس آمریکایی وارد ابتدای کانال ۲۸ هزار تومانی شد.

به باور تحلیلگران در صورتی که در هفته جاری، قیمت دلار نتواند خود را بالای سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومانی تثبیت کند، بار دیگر فروشندگان در بازار ارز قدرت خواهند گرفت و حتی احتمال شکست کانال ۲۷ هزار تومانی وجود خواهد داشت.تحلیلگران فنی باور دارند که حمایت بعدی اسکناس آمریکایی محدوده ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومانی است. در مقابل، دو مقاومت ۲۷ هزار و ۵۰۰ و ۲۷ هزار و ۷۵۰ تومان نقش مهمی در بازار ارز خواهند داشت.(دنیای اقتصاد)/ تجارت نیوز

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

تازه های سایت

دیگر رسانه ها