پیام رئیسی و خاندوزی برای بورس/ ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف می‌شود؟

کد خبر: 1112145

بازار سهام در حالی به استقبال دومین هفته از آذرماه می‌رود که چهارشنبه گذشته کانال ۱٫۴ میلیون واحدی در شاخص کل را از دست داده است. به اعتقاد سهامداران بورس هفته‌ای خنثی را با پیشتازی تک‌سهم‌ها پیش رو دارد.

بازار سهام در حالی به استقبال دومین هفته از آذرماه می‌رود که چهارشنبه گذشته کانال ۱٫۴ میلیون واحدی در شاخص کل را از دست داده است. به اعتقاد سهامداران بورس هفته‌ای خنثی را با پیشتازی تک‌سهم‌ها پیش رو دارد. مذاکرات ۸ آذرماه در وین احتمالا مهمترین سیگنال این هفته بازار سهام است. در این بین رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد سیگنال‌هایی به بازار فرستادند. باید دید در ادامه این هفته چطور برای اهالی بازار سرمایه پیش خواهد رفت.

خاندوزی، وزیر اقتصاد گفت: دولت به این نتیجه رسید که با توجه به پیامدهای منفی در بخش تولید به سمت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی حرکت کند و با توجه به اینکه این لایحه در مجلس به تصویب نرسید به تعویق خواهد افتاد.

ابراهیم رئیسی گفت: یکی از راه‌های حل کسری بودجه مولدسازی یا فروش دارایی‌های مازاد دولت است. وزیران و مدیران دولتی با جدیت و تلاش مستمر در این زمینه عمل کنند.

رضا فاطمی امین، وزیر صمت گفت:  سامانه جامع تجارت ۸۰ درصد پیشرفت دارد البته ۷۰ اقدام را باید تکمیل کنیم و تا پایان سال این پروژه کامل خواهد شد.

از طرفی خبرهای دیگری از جهان به گوش می‌رسد

اعلام شده که انتشار سویه جدید از کرونا می‌تواند به افزایش محدودیت‌های مسافرتی و کاهش رشد اقتصادی کشورها و افت تقاضا برای نفت منجر شود. این خبر باعث کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی شده است.

خبر دیگری که به افت شدید قیمت در بازار های جهانی انجامید، انتظار سرمایه گذاران به پاسخ چین درباره آزادسازی ذخایر نفتی است./ تجارت نیوز

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

تازه های سایت

دیگر رسانه ها