ارزانترین بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث خودرو را از بیمه دات کام بخرید!

کد خبر: 1122181

هنگامی ‌که برای خرید خودرو در زمستان 1400 اقدام می‌کنید، باید در نظر داشته باشید که ماشین شما نیاز به بیمه خودرو دارد. بیمه شخص ثالث اجباری است و طبق قوانین راهنمایی و رانندگی اگر ماشین شما فاقد این بیمه نامه باشد، اعمال قانون خواهد شد. بیمه بدنه خودرو، بیمه نامه دیگری است که برخلاف بیمه شخص ثالث اجباری نبوده، اما خرید آن می‌تواند پشتوانه مالی برای موارد خاص باشد.

هر کدام از بیمه نامه‌های اتومبیل موارد مشخصی را در یک حادثه رانندگی پوشش می‌دهند که بهتر است هر دو بیمه نامه شخص ثالث و بیمه بدنه را برای ماشین خود خریداری کنید تا هنگام وقوع حادثه و تصادف نگرانی و دغدغه‌های مالی شما کاهش یابد. بنابراین اگر مایل به دریافت بیمه خودرو کامل هستید باید برای بیمه ثالث و بدنه خودرو اقدام کنید تا در برابر تمام حوادث رانندگی و خطرات جانبی پشتوانه مالی داشته باشید و بیمه شوید. بیمه خودرو شامل بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه  با اینکه نرخ ثابتی برای آن در نظر گرفته می‌شود تحت تأثیر فاکتورهایی با قیمت‌های متفاوتی توسط شرکت‌های مختلف ارائه می‌شود. عواملی مانند تخفیف برای سابقه راننده و مدت اعتبار بیمه‌نامه و یا  سال تولید خودرو بر روی قیمت مؤثر هستند.در این مطلب شرایط و پوشش‌های دو نوع بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را توضیح خواهیم داد تا بتوانید مناسب‌ترین بیمه را برای خودرو خود تهیه کنید.

بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث یکی از متداول‌ترین محصولات بیمه‌ای است که داشتن آن برای وسایل نقلیه زمینی اجباری بوده و تمام خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها باید این بیمه نامه را تهیه کنند. سوالی که پیش می‌آید این است که چرا نام این بیمه را بیمه شخص ثالث نام گذاری کرده‌اند؟

در بیمه نامه شخص ثالث، به شخص اول، بیمه‌گزار، به شخص ثانی، شرکت بیمه و به فرد زیان دیده شده در حادثه، شخص ثالث گفته می‌شود و این بیمه نامه برای جبران خسارت‌های وارد شده به فرد زیان دیده خریداری خواهد شد و هیچ مسئولیتی در برابر راننده مقصر و جبران خسارت وی ندارد.

در حقیقت شخص ثالث کسی است که در حادثه رانندگی متحمل زیان مالی یا جانی شده است که راننده مقصر موظف به جبران هزینه‌های شخص ثالث است و با داشتن بیمه نامه شخص ثالث، می‌تواند از پوشش‌های بیمه نامه استفاده کرده و شرکت بیمه خسارت وارد شده بر شخص ثالث را پرداخت کند.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث

پوشش‌های بیمه شخص ثالث به دو دسته خسارت‌های مالی و خسارت‌های جانی تقسیم می‌شود که هر کدام در وقوع حادثه رانندگی به جبران خسارت برای فرد زیان دیده می‌پردازند. این پوشش‌ها به شرح زیر هستند:

خسارت مالی: زیان‌هایی که با توجه به حادثه ناشی از تصادف رخ داده و مشمول اموال شخص ثالث می‌شود در پوشش خسارت‌های مالی جبران خواهد شد.

پوشش جانی یا بدنی: هر نوع دیه یا ارش جانی که از صدمه به بدن مانند: شکستگی، نقص عضو، ازکارافتادگی جزیی یا کلی، هزینه‌های درمان و فوت که به موجب حادثه رانندگی برای شخص ثالث رخ داده است تحت پوشش قرار می‌دهد. این پوشش با توجه به مندرجات مشخص شده و مبلغ دیه اعلام شده قابل پرداخت است.

 

عوامل تاثیر گزار بر قیمت بیمه شخص ثالث

عوامل مختلفی در تعیین مبلغ حق بیمه شخص ثالث تاثیرگزار است که عبارتند از:

 • درصد تخفیف به سابقه راننده
 • جریمه دیرکرد تمدید بیمه نامه شخص ثالث
 • تاریخ انقضای بیمه نامه قبلی
 • میزان پوشش مالی بیمه‌ نامه شخص ثالث
 • تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث
 • مدت اعتبار بیمه ‌نامه (کوتاه مدت یا  یکساله)
 • سال تولید و ساخت خودرو
 • کاربری خودرو
 • تعداد سیلندر

با توجه به مواردی که گفته شد،شما می‌توانید خرید ارزانترین بیمه شخص ثالث خودرو و ماشین را از سامانه‌های فروش آنلاین بیمه تجربه کنید.

میزان پوشش مالی بیمه ثالث

هر سال، کمترین و بیشترین میزان پوشش مالی بیمه های شخص ثالث ماشین از جانب بیمۀ مرکزی تعیین می گردد اما بیمه‌گزار می‌تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی بیشتری دریافت کند.

حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث که در سال 1400 توسط بیمه مرکزی تعیین شده است، 16 میلیون و حداکثر پوشش مالی در بیشتر شرکت‌های بیمه 320 میلیون تومان است برخی شرکت‌های بیمه‌گر نظیر بیمه شخص ثالث ایران حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث را 320 میلیون تومان اعلام کرده اند.

بیمه بدنه خودرو

بیمه بدنه یکی دیگر از بیمه خودرو است که با توجه به شرایط و درخواست بیمه‌گزار طراحی و تهیه می‌شود. بیمه بدنه همان‌طور که از نام آن مشخص است، برای جبران خسارت‌های وارد شده به خودرو در نظر گرفته می‌شود. بیمه شخص ثالث هیچ تعهدی برای جبران خسارت خودرو راننده مقصر ندارد و در این موارد لزوم خریداری بیمه بدنه مطرح می‌شود. در حقیقت در صورتی که به وسیله نقلیه راننده مقصر، آسیب یا خسارتی وارد شود، می‌تواند از بیمه بدنه جبران خسارت کند.

جبران خسارات ماشین راننده مقصر با بیمه بدنه

پوشش‌های بیمه بدنه

در بیمه خودرو هنگامی ‌که نام بیمه بدنه آورده می‌شود، می‌دانیم که این بیمه نامه دو نوع پوشش خطرات اصلی و پوشش‌های اضافی یا فرعی دارد که در ادامه آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

خطرات اصلی

خطرات اصلی شامل حادثه جزئی یا کلی، سرقت و آتش سوزی است که به شرح زیر است:

حادثه: هنگامی‌ که خودرو بیمه شده، دچار حادثه شود، شرکت بیمه موظف به پرداخت خسارت ناشی از حادثه است. به طور مثال: اگر بیمه‌گزار در حادثه رانندگی، خسارت ببیند و مقصر تصادف هم خود وی باشد، پرداخت بخشی از خسارت وارد شده به خودروی مقصر بر عهده شرکت بیمه خواهد بود. همچنین اگر خودرو بیمه‌گزار در اثر برخورد با جسم ساکن دچار آسیب شود هم مشمول دریافت خسارت خواهد بود.

آتش سوزی: پوشش آتش سوزی یکی دیگر از خطرات تحت پوشش بیمه خودرو است. به طور مثال اگر خودرو در اثر برخورد صاعقه دچار آتش سوزی شود، خسارت وارده به بیمه‌گزار پرداخت خواهد شد.

سرقت: در صورت سرقت ماشین بیمه‌گزار، بیمه بدنه خودرو هزینه  آن را متقبل خواهد شد. البته که پوشش سرقت در دو حالت سرقت کلی و جزئی تقسیم بندی می‌شود. در دسته بندی خطرات اصلی، سرقت کلی مد نظر است که در این دسته بندی، وسایل جانبی خودرو تحت پوشش بیمه خودرو قرار نمی‌گیرند.

پوشش سرقت جزیی در دسته خطرات اضافی قرار می‌گیرند و در صورت تمایل بیمه‌گزار، قطعات و لوازم جانبی ماشین تا سقف مشخصی تحت پوشش و بیمه قرار خواهند گرفت.

 

خطرات فرعی

پوشش‌های فرعی یا همان پوشش‌های اضافی بیمه خودرو با پرداخت هزینه بیشتر قابل خریداری است و در کنار پوشش‌های اصلی بیمه بدنه قرار می‌گیرند. این پوشش‌ها عبارتند از:

 • بلایای طبیعی که خارج از قصد و اراده انسان باشد.( زلزله، سیل، طوفان و تگرگ)
 • پرداخت خسارت‌هایی که بر اثر پاشیدن رنگ، اسید و مواد شیمیایی بر خوردو ایجاد می‌شود.
 • هزینه رفت و آمد، هنگامی‌ که خودرو در دسترس نیست یا در تعمیرگاه است.( این پوشش در طول سال حداکثر تا 30  روز قابل استفاده است.)
 • سرقت لوازم یدکی و قطعات خودرو بدون اینکه سرقت کلی رخ دهد.
 • شکست شیشه ماشین بر اثر تراکم هوای داخل خودرو رخ دهد.
 • افزایش یا کاهش قیمت خودرو که همان نوسانات خودرو نام دارد.

مواردی که تحت پوشش بیمه بدنه خودرو نیستند

بیمه گزاران محترم باید هنگام استعلام و خرید بیمه بدنه خودرو دقت نمایند که خسارت‌های زیر تحت پوشش بیمه‌بدنه نیستند؛ مگر این‌که در بیمه‌نامه یا الحاقیه‌ها، بین بیمه‌گزار و بیمه‌گر توافق دیگری صورت گرفته شده باشد:

 • خسارت ناشی از رانندگی اتومبیل و مشارکت آن در رقابت های اتومبیل رانی یا آزمایش سرعت.
 • خسارت خودروی بیمه شده به دلیل حمل مواد اسیدی، انفجاری یا قابل احتراق؛ مگر آن که موضوع ‌بیمه تمهیدات لازم برای حمل چنین موادی را در بندهای بیمه بدنه اتومبیل برای خود لحاظ کرده باشد.
 • خسارت‌های ناشی از پاشیدن رنگ، اسید و سایر مواد شیمیایی به موضوع ‌بیمه؛ مگر اینکه شرکت بیمه حوادث یاد شده را در پوشش بیمه‌نامه متعهد شده باشد.

محاسبه بیمه بدنه خودرو

 

محاسبه قیمت بیمه بدنه

در بیمه خودرو و بیمه بدنه عوامل مختلفی بر قیمت و محاسبه حق بیمه تاثیر دارند. پوشش‌های اضافی، ویژگی‌های خودرو و تخفیف‌های بیمه بدنه را می‌توان جزو مواردی دانست که بر روی قیمت بیمه نامه بدنه تاثیر مستقیم دارند.

خرید بیمه خودرو از بیمه دات کام

خرید بهترین بیمه شخص ثالث و خرید بیمه بدنه همیشه یکی از دغدغه‌های راننده‌ها و صاحبان خودرو است. برای اینکه بتوانید بهترین پوشش‌ها را انتخاب کنید، باید مقایسه دقیق و استعلام معتبرترین شرکت‌های بیمه‌ای را مشاهده کرده تا با اطمینان خاطر بیمه خودرو را تهیه کنید.

 کارگزاری بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و خرید انواع بیمه است که در کوتاه‌ترین زمان بهترین خدمات را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد. وبسایت بیمه دات کام یک بستر مناسب برای ارائه کلیه خدمات خرید آنلاین بیمه به مردم است که همواره سعی دارد تجربه یک خرید خوب و به‌صرفه همراه با آرامش و اطمینان خاطر را به مشتریان هدیه بدهد. با مراجعه به سایت بیمه دات کام و ثبت درخواست خود در کوتاه‌ترین زمان، بیمه شما صادر و به دست‌تان خواهد رسید.کافی است که به وب سایت بیمه دات کام مراجعه کرده و در بخش منوی محصولات بر روی بیمه نامه مورد نظر خود کلیک کنید. این سامانه با دریافت اطلاعات بیمه‌ای شما، آن‌ها را بررسی و ثبت کرده و بیمه نامه را به محلی که آدرس آن را ثبت کرده‌اید ارسال خواهد کرد.

پل‌های ارتباطی با بیمه دات کام:

نشانی: تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶

کد پستی: ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره های تماس: 4372-021

پست الکترونیکی: info@bimeh.com

برای اطلاعات جامع در خصوص بیمه بدنه خودرو و بیمه شخص ثالث و پوشش‌های هر یک، می‌توانید به سایت بیمه دات کام (https://bimeh.com)  مراجعه نمایید.

 

 

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها