هدف قرار گرفتن هواپیمای اماراتی در فرودگاه یمن/حمله انصارالله به امارات با ۲۰ پهپاد و ۱۰ موشک

کد خبر: 1123460

منبعی نظامی در یمن: یک فروند هواپیمای نظامی اماراتی با موشک در فرودگاه «عتق» مرکز استان شبوه هدف قرار گرفته و از کار افتاده است.

منبعی نظامی در یمن: یک فروند هواپیمای نظامی اماراتی با موشک در فرودگاه «عتق» مرکز استان شبوه هدف قرار گرفته و از کار افتاده است.

فرماندهان نیروهای امارات از این حادثه ناراحت هستند و گفته‌اند که استاندار شبوه «فشل» است و باید مراکز امنیتی و نظامی را به آن‌ها واگذار کند./ تسنیم

انفجار ۳ نفتکش در نتیجه حمله انصارالله یمن به امارات با ۲۰ پهپاد و ۱۰ موشک

ائتلاف سعودی: پرواز چندین پهپاد از فرودگاه صنعاء را رصد کردیم / انصارالله: ابوظبی از تجاوز دست برندارد، حملات دردناک‌تری دریافت خواهد کرد.

درپی اعلام نیرو‌های مسلح یمن مبنی بر انجام عملیاتی در عمق خاک امارات، خبرگزاری رسمی امارات (وام) از وقوع دو انفجار در نزدیک مخازن نفت و فرودگاه بین المللی ابوظبی پایتخت این کشور خبر داد. به گزارش «انتخاب» , خبرگزاری رسمی امارات اعلام کرد که پیش از ظهر امروز (دوشنبه) یک انفجار در نزدیک مخازن شرکت نفت «ادنوک» و یک انفجار دیگر در فرودگاه بین المللی ابوظبی روی داده است.

شبکه «المیادین» نیز در این ارتباط به نقل از شرکت نفت ابوظبی اعلام کرد: تحقیقات اولیه حاکی است که اجسام پرنده که ممکن است پهپاد باشند، دو منطقه را در خاک امارات هدف قرار داده اند.

این شرکت درباره جزئیات انفجار‌های یاد شده گفت: انفجار اول تانکر‌های نفت در منطقه «مصفح آیکاد ۳» در نزدیک انبار‌های شرکت بزرگ نفت امارات یعنی ادنوک را هدف قرار داده است.

شرکت نفت ابوظبی افزود: انفجار دوم نیز منطقه تاسیسات جدید در فرودگاه ابوظبی بین المللی پایتخت امارات را هدف قرار داده است.

هنوز جزئیات بیشتری درباره این انفجار‌ها و تلفات و خسارات احتمالی این انفجار‌ها مخابره نشده است. اما ائتلاف عربستان سعودی از پرواز چند پهپاد بر روی فرودگاه بین‌المللی صنعا در یمن خبر داد.

ائتلاف سعودی می‌گوید اقدام خصمانه حوثی‌ها با استفاده از پهپاد‌ها را شناسایی کرده و در حال رصد آن است.

در همین حال، حوثی‌های یمن اعلام کرده اند که حمله‌ای را در امارات انجام داده اند.

طبق بیانیه پلیس، پهپاد‌ها ممکن است باعث انفجار سه نفتکش در ابوظبی شده باشند و ممکن است باعث آتش سوزی جداگانه در فرودگاه اصلی امارات در روز دوشنبه شده باشد.

المیادین: حمله انصارالله به امارات با ۲۰ پهپاد و ۱۰ موشک انجام شد

شبکه تلویزیونی «المیادین»: ۲۰ فروند پهپاد و ۱۰ فروند موشک بالستیک ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اهداف حساسی را در عمق خاک امارات هدف قرار دادند.

عملیات نظامی در قلب شهر ابوظبی پایتخت امارات همچنان ادامه دارد و زبانه‌های آتش و دود در آسمان این شهر برخاسته است.

انصارالله یمن: ابوظبی از تجاوز دست برندارد، حملات دردناک‌تری دریافت خواهد کرد

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تصریح کرد که اگر ابوظبی از تجاوز به یمن دست برندارد، حملات دردناک‌تری را دریافت خواهد کرد.

در پی عملیات امروز صنعاء علیه ابوظبی، «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفتگو با الجزیره اعلام کرد که اگر امارات از تداوم حملات به یمن دست برندارد حملات دردناک‌تری در انتظار آن خواهد بود.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله پیشتر نیز با هشدار به امارات متحده عربی گفته بود: «ما به امارات توصیه می‌کنیم به اقدامات تنش‌زای خود ادامه ندهد، چون اگر این تنش ادامه پیدا کند، یمن مجبور به حمله به عمق خاک این کشور خواهد شد».

ظهر امروز بود که پلیس ابوظبی و سپس خبرگزاری رسمی امارات از انفجار در منطقه صنعتی «المصفح» و سپس آتش‌سوزی در بخشی از محوطه فرودگاه بین‌المللی امارات خبر داد و با فاصله اندکی پس از انتشار این خبر، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن با انتشار پستی در توئیتر به طور تلویحی مسئولیت حمله به فرودگاه ابوظبی را برعهده گرفت و اعلام کرد که به زودی جزئیات این عملیات موفق علیه عمق خاک امارات را منتشر می‌کند.

ائتلاف سعودی نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که چندین پهپاد را که از فرودگاه صنعاء برخاسته‌اند، رصد کرده است./اقتصاد ۲۴

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها