خبر مهم برای صاحبان کارتخوان‌/معافیت مالیاتی 1400 برای این مودیان

کد خبر: 1124677

فعالان اقتصادی می‌توانند با ثبت کارتخوان‌های خود در سامانه سازمان امور مالیاتی از معافیت مالیاتی سال ۱۴۰۰، بهره‌مند شوند.

محمد برزگری مدیرکل دفتر طراحی و تحلیل فرآیند و هوشمندسازی نظام مالیاتی با حضور در برنامه زنده شبکه خبر به سوالات زیر پاسخ داد.

علت تمدید مهلت ثبت کارتخوان ها در سامانه سازمان امور مالیاتی چه بود؟

برزگری: این اقدام از تاریخ ۱۵ بهمن ماه امسال آغاز شده بود که به علت تعداد مراجعان زیاد و اختلالاتی که در پایان دی ماه ایجاد شده بود، تصمیم به تمدید این مهلت زمانی گرفته شد.

مرحله ابتدایی اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان تعیین تکلیف کارت خوان هاست. از تعداد ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه کارتخوانی که از بانک مرکزی داشتیم، ۳ میلیون و ۵۱۸ هزار تعیین تکلیف شده اند.  

صاحبان کارتخوان‌ها اگر تا پایان بهمن ماه نسبت به رسیدگی به دستگاه‌های خود اقدام نکنند، سه اقدام عدم استفاده از مشوق برای فعالان اقتصادی، جرایم و غیرفعال سازی کارتخوان‌ها نسبت به آن‌ها اعمال خواهد شد.

در صورت ثبت به موقع کارتخوان ها در سامانه، مشوق های مودیان چه خواهد بود؟

برزگری: در صورت ثبت کارتخوان‌های خود در سامانه سازمان امور مالیاتی، می‌توانند از مشوق‌هایی از جمله معافیت مالیاتی که برای سال ۱۴۰۰ به میزان ۳۶ میلیون تومان است، بهره‌مند شوند.  

مالیات بر دستگاه کارتخوان وجود خارجی ندارد. بلکه از سود فعال اقتصادی مالیات گرفته می‌شود. ثبت کارتخوان‌ها سبب می‌شود تا از پرداخت مالیات بیشتر توسط مودی جلوگیری شود./باشگاه خبرنگاران

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها