خبر مهم درباره افزایش حقوق بازنشستگان/ فاصله نیم‌میلیونی دولت و بازنشستگان حل می شود؟

کد خبر: 1165816

یک منبع آگاه گفت:دولت با اجرای قانون افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان موافقت کرده است، اما در مورد ۵۱۵ هزار تومان اضافه آن حاضر به پذیرش نیست. ۵۱۵ هزار تومان در واقع رقمی است که برای متوسط بگیران یا کمتر از آن در نظر گرفته می شود تا به‌این وسیله شکاف درآمدی آنها در مقایسه با سایر حقوق بگیران پر شود.

یک منبع آگاه به «دنیای اقتصاد» گفت:دولت با اجرای قانون افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان موافقت کرده است، اما در مورد ۵۱۵ هزار تومان اضافه آن حاضر به پذیرش نیست. ۵۱۵ هزار تومان در واقع رقمی است که برای متوسط بگیران یا کمتر از آن در نظر گرفته می شود تا به‌این وسیله شکاف درآمدی آنها در مقایسه با سایر حقوق بگیران پر شود.

 بحث و بررسی بر سر افزایش حقوق بازنشستگان به پایان رسیده است؛  اما دولت با وقت‌کشی،  هنوز میزان آن را اعلام نکرده است. یک منبع آگاه درگفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» خبر داد که دولت با اجرای قانون افزایش ۳۸‌درصدی حقوق بازنشستگان موافقت کرده است؛  اما در مورد ۵۱۵‌هزار تومان اضافه آن حاضر به پذیرش نیست.  پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی و کانون عالی بازنشستگان،  اجرای قانون است که به صراحت افزایش ۳۸‌درصدی به اضافه ۵۱۵‌هزار تومان را در نظر گرفته است.

اما دولت در گام نخست این اعداد را به ۱۰‌درصد تقلیل داد. این کاهش با اعتراض بازنشستگان و نمایندگان مجلس همراه شد و در نهایت رئیس مجلس آن را ملغی کرد. طبق قانون،  دولت یک هفته زمان برای اعلام میزان افزایش داشته که این زمان چهارشنبه هفته گذشته به اتمام رسیده است. نمایندگان بازنشستگان،  مذاکرات را مثبت ارزیابی می‌کردند،  در عین حال که معتقد بودند دولت تلاش می‌‌‌کند پله‌پله حقوق بازنشستگان را افزایش دهد. اطلاعات این منبع آگاه حاکی از آن است که دولت با افزایش ۳۸‌درصدی حقوق بازنشستگان موافقت کرده،  اما اختلاف بر سر ۵۱۵‌هزار تومان است و زیر بار آن نمی‌‌‌رود. 

منبع: دنیای اقتصاد

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها