وام فوری | وام فوری بدون ضامن | وام ازدواج |وام فوری بانک ملت | وام فوری با سفته

هدیه 100 میلیونی دولت به سرپرستان خانوار / 3 وام 50 ، 100 و 200 میلیونی رئیسی؛ بازپرداخت بلند مدت

کد خبر: 1187093

سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد: تسهیلات ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی برای خرید لوازم خانگی برای ۲۰۰ هزار نفر در نظر گرفته شده است.

هدیه 100 میلیونی دولت به سرپرستان خانوار / 3 وام 50 ، 100 و 200 میلیونی رئیسی؛ بازپرداخت بلند مدت

وام / وام یکی از ترفندهای دنیای اقتصاد برای ایجاد آسایش در زندگی مردم است و امروزه یکی از راهکارهایی است که مردم از آن برای تأمین نقدینگی لازم برای کارهای مختلف خود استفاده می‌نمایند. وام بانکی مجموعه‌ای از وام‌ های قرض‌الحسنه و تسهیلات بانکی وسوسه‌برانگیز است. صاحبان مشاغل، زوج‌های جوان، کارآفرینان،‌ مسکن‌جویان و خلاصه هر کسی که قصد ایجاد تحولی در زمینه شغلی، زندگی و تحصیلی خود دارد؛ می‌تواند از وام بانکی به‌عنوان یک وجه کمکی بهره‌مند شود

آقای امید قالیباف گفت: نمایشگاه  دائمی لوازم خانگی  از چند روز گذشته در محل نمایشگاه بین المللی برگزار شده است. تسهیلات ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی به متقاضیان پرداخت می شود، در این راستا هم با بانک های مرتبط صحبت شده و ۵ بانک پای کار هستند. همچنین قیمت تخفیف دار هم  در این زمینه در نظر گرفته شده است.

به گفته سخنگوی وزارت صمت، کیفیت لوازم خانگی فرآیندی است که انتها ندارد، اما در کوتاه مدت وزارت صمت شرکت  های تولید کننده را مکلف کرده تا گارانتی لوازم خانگی را از ۱۸ ماه به ۲۴ افزایش دهند.همچنین  استاندارد قطعات برای افزایش کیفیت لوازم خانگی  در دستور کار گرفته است.

 او می گوید: در تلاش هستیم بدون محدودیت این اعتبارات پرداخت شود و برای این بخش ۲۰ همت تامین منابع  شده و برای ۲۰۰ هزار نفر در  نظر گرفته ایم .

 قالیباف گفت: شرکت های تولید کننده لوازم خانگی طی  رضایت سنجی که انجام داده اند  میزان رضایت مشتری از ۸۰ درصد به ۹۰ درصد افزایش یافته است.

سخنگوی وزارت صمت گفت: در ۷ ماه امسال ۹ میلیون و۳۰۰ هزار دستگاه انواع لوازم خانگی تولید شده و هدف گذاری  تولید ۱۸ میلیون لوازم خانگی است. همچنین میزان صادرات ۲۶۷میلیون  دلار بوده که ۲۶ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است./ باشگاه خبرنگاران

 کدام بانک‌ها وام لوازم خانگی می‌دهند؟

برخی از بانک‌ها به مشتریان خود وام خرید لوازم خانگی پرداخت می‌کنند. در این گزارش شرایط دریافت وام خرید کالا در دو بانک تجارت و صادرات، بررسی و مقایسه می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، افزایش قیمت لوازم خانگی باعث شده که بسیاری از خانوار برای خرید یا تعویض اسباب و اثاثیه خود به دریافت وام خرید کالا نیاز داشته باشند.

به همین جهت، برخی از بانک‌ها به منظور تسهیل خرید لوازم خانگی ایرانی، به مشتریان خود وام خرید کالا می‌دهد. در این گزارش شرایط دریافت وام خرید کالا در دو بانک تجارت و صادرات، بررسی و مقایسه می‌شود.

وام خرید کالا بانک تجارت

بانک تجارت در طرح زوج مهر خود تا سقف 30 میلیون تومان وام خرید لوازم خانگی داخلی می‌دهد.

سود این وام 30 میلیون تومانی 15 درصد است و علاوه بر این نرخ سود، متقاضی باید ۴۰۰ هزار تومان هزینه تشکیل پرونده و آبونمان سالیانه را به بانک تجارت پرداخت کند. به علاوه، وام گیرنده با ارائه ضامن رسمی به بانک، بازپرداخت وام خود را تضمین می‌کند.

به این ترتیب هر قسط این وام که حداکثر زمان بازپرداخت آن 36 ماه است به حدود یک میلیون تومان می‌رسد. در نتیجه هر یک از وام گیرندگان در پایان زمان سررسید، حدود 37 میلیون و 840 هزار تومان را به بانک تجارت باز می‌گرداند.

برای دریافت این وام، متقاضی باید در ابتدا رسید خرید کالا را به شعبه موردنظر تحویل دهد. لازم به ذکر است که این وام تنها به خرید لوازم خانگی از فروشگاه‌های طرف قرارداد با بانک تجارت تعلق می‌گیرد.

فروشگاه پاکشوما و گروه انتخاب الکترونیک، فروشگاه‌هایی هستند که با بانک تجارت قرارداد دارند و می‌توان برای خرید از این فروشگاه‌ها وام گرفت.

وام 50 میلیونی بانک صادرات برای خرید از اسنوا

بانک صادرات در قالب طرح همیاران سپهر به افرادی که می‌خواهند از فروشگاه‌های اسنوا لوازم خانگی خریداری کنند، وام به صورت کارت اعتباری می‌دهد.

سقف این وام 50 میلیون تومان است و نرخ سود آن بر حسب مدت بازپرداخت، بین 15 و 18 درصد متغیر است. همچنین حداکثر زمان بازپرداخت این وام 36 ماه است.

هر قسط این وام با در نظر گرفتن سود 15 درصدی، به یک میلیون و 730 هزار تومان می‌رسد و وام‌گیرنده در نهایت 62 میلیون و 670 هزار تومان بازپرداخت می‌کند.

از سوی دیگر، هر قسط این وام خرید کالا با سود 18 درصدی، معادل یک میلیون و 807 هزار تومان است و مچموع بازپرداخت متقاضی به بانک، به حدود 65 میلیون تومان می‌رسد.

به علاوه وام گیرندگان موظفند 553 هزار تومان به عنوان هزینه آبونمان سالیانه و تشکیل پرونده به بانک بپردازند.

نوع ضمانت موردنیاز برای دریافت این وام، ارائه ضامن رسمی است. به علاوه، وام گیرنده نباید به بانک بدهکار و یا دارای چک برگشتی باشد./ تجارت نیوز

وام فوری 200 میلیونی دولت به مستاجران

در پی دستور رییس‌جمهور مبنی بر پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد و  موافقت سازمان برنامه و بودجه با این تسهیلات  در روز ۵ مردادماه ۱۴۰۱بنیاد مسکن در حال تشکیل پرونده متقاضیان است اما معرفی به بانک، منوط به ارایه ضمانت‌نامه سازمان برنامه و بودجه است که هنوز محقق نشده است.

سیدرضا حمیدی ـ مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن درخصوص آخرین وضعیت تسهیلات ساخت مسکن روستایی به ایسنا گفت: دستورالعمل وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی تهیه شده، تشکیل پرونده‌ها و ثبت در سامانه هم توسط بنیاد مسکن در حال انجام است ولی برای معرفی متقاضیان به بانک منتظر تضمین‌نامه سازمان برنامه و بودجه هستیم. فعلا تضمین نامه ارایه نشده است.

بنابراین گزارش برای اینکه وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی شکل اجرایی به خود بگیرد باید سازمان برنامه و بودجه مابه‌التفاوت ۱۳ درصدی بین نرخ سود ۵ درصد تا ۱۸ درصد را که دولت بر عهده گرفته تضمین کند. طبق برآوردها این مبلغ حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان است.

از جمله منابعی که برای تامین یارانه تسهیلات مسکن روستایی در نظر گرفته شده صندوق ملی مسکن است که منابع چندانی در آن وجود ندارد. با این حال سازمان برنامه و بودجه موافقت خود را با پرداخت وام مسکن روستایی اعلام کرده‌است.

طبق شنیده‌ها مشکل چندانی در ارایه ضمانت نامه وجود ندارد و به زودی محقق خواهد شد.

منبع: ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها