رقم سود سهام عدالت تغییر کرد | جاماندگان چه زمانی سهام عدالت خود را دریافت می کنند؟

کد خبر: 1191617

مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی سازی گفت: امیدواریم تا قبل از پایان سال جاماندگان سهام عدالت، سهام دار شوند و سهام دار شدنشان را به نوعی مانیتور کنند.

رقم سود سهام عدالت تغییر کرد | جاماندگان چه زمانی سهام عدالت خود را دریافت می کنند؟

طبق مصوبه هیات دولت زمینه‌ای فراهم شده که جاماندگان کمیته امداد و سازمان بهزیستی همچنین دهک پایین درآمدی سهامدار شوند.

راضیه ذوالنوریان، مدیرکل دفتر امور سهام عدالت سازمان خصوصی سازی، در یک برنامه رادیویی به موضوع جاماندگان سهام عدالت خواهند پرداخت و نکاتی را بیان کرد.

سود سهام عدالت طبق اخبار، قرار است آخر این ماه واریز شود، درست است؟

همکاران من در شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کردند، انشاالله که قرار است این اتفاق بیفتد.

جاماندگان سهام عدالت چه زمانی سهامدار می شوند؟

 در ارتباط با کسانی که جا ماندند، به استناد مصوبه‌ای که اخیرا هیات دولت تصویب کرده و داریم، این شرایط برای ما فراهم شده که در اجرای قانون بودجه ۱۴۰۱، کسانی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و افرادی که تحت پوشش سازمان بهزیستی کل کشور هستند و سه دهک اول درآمدی جامعه ایثارگران را بتوانیم برایشان این زمینه را فراهم کنیم که سهام دار سهام عدالت شوند در رابطه با بقیه افرادی که جزو شش دهک پایین درآمدی کشور هستند و هنوز سهام ندارند متعاقب این اتفاق و این مصوبه که اکنون دولت برای ما ابلاغ کرده است و در دستور کار داریم آن را هم در برنامه کاری می‌گذاریم که متعاقب این هماهنگی‌ها و اقدامات لازم انجام شود.

یعنی به سال ۱۴۰۲ می رسد؟

بستگی به این دارد که این سبد سهامی که نیاز است برای این جامعه در اختیار ما قرار بگیرد و هم این که بتوانیم مصوبه مربوط به آن را دریافت کنیم، ما امیدوار هستیم که این اتفاق هرچه زودتر بیفتد، ولی در عین حال تابع شرایطی است که خدمتتان عرض کردم.

توصیه شما در خصوص سهام عدالت به افراد چیست؟

در ارتباط با بحث سهام عدالت این که می‌گویند ارزش سهام بالاتر می‌رود بطور قطع همین خواهد بود به دلیل این که ترکیبی که در سبد سهام عدالت و سهامی که آن جا است از ارزنده‌ترین سهامی است که داریم، اما به دلایلی که در شرایط خاص بازار بوده یا این که اصلا این سهام فعلا خرید و فروش نمی‌شود و نمادها بسته است فعلا این امکان فراهم نیست شاید یکی از دلایلش این باشد و دلایل خاص بازار بورس که دوستان من در بازار بورس بهتر می‌توانند خدمتتان توضیح دهند، اما نکته‌ای که وجود دارد هدف اصلی از بحث طرح سهام عدالت این بوده که این سهام حفظ شود و فروش نرود و توصیه ما کماکان نفروختن این است، چون این پشتوانه‌ای برای آینده این نسل و این خانواده‌ها است.

یعنی کماکان توصیه می‌کنید که  سهام خود را نفروشند؟

 بله

برخی شهروندان می گویند که  عین سهام عدالت را برای خود خریده‌اند،  سوددهی که نداشته هیچ، ضرر هم کرده‌اند، چگونه قرار است این سهام سود دهد؟

من سئوالی از محضر شما دارم، هموطنانی که سال گذشته سهام عدالت داشتند آن‌هایی که ۵۰۰ هزارتومانی بودند و آن‌هایی که یک میلیونی بودند حدود ۵۰۰ هزار و یک میلیون تومان سود سالانه دریافت کردند امسال این عدد براساس گفته‌های همکاران من و دوستان بورسی من می‌گویند حدود دوبرابر خواهد شد الان وقتی که من سود سهمم پارسال یک میلیون بوده و امسال به ازای هر نفر دو میلیون خواهد بود نشان دهنده این است که این سهم ارزندگی اش را دارد و سوددهی هم دارد. شاید در یک مقطع زمانی یک دفعه نتوانیم آن ارزشی که فکر می‌کنیم از دست رفته یا قیمتش پایین رفته بدست بیاید، ولی در یک بازه زمانی بیشتر این اتفاق خواهد افتاد.

ببینید اصلا سهام عدالت در شرایط فعلی از پارسال نماد شرکت‌های سرمایه گذاری استانی قابل خرید و فروش نیست، دوستانی هم که روش مستقیم داشتند به همین ترتیب، شاید یک بخش عمده اش این است که این سهام قابل معامله نیست و حتما اگر در شرایطی قرار بگیرد که معامله پذیر شود و شکل رقابتی برایش ایجاد شود مجددا ارزندگی خودش را حفظ می‌کند ضمن این که تاکید من بر این است که هدف از طرح توزیع سهام عدالت و سیاست‌های کلی اصل ۴۴ و فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ این سهام است برای این که بتواند پشتوانه‌ای برای آینده آن خانواده باشد نه این که امروز این را بفروشیم و هدف در ثروت آفرینی در حفظ این سهام است .

طرح قبلی توزیع سهام عدالت بوده دلایلی دارد این طور نیست که همین طور رد نشده، وقتی همه اعضای یک خانواده سهام دار هستند و یک نفر سهم ندارد احتمالا یا آن فرد مشخصات هویتی اش در آن زمان ثبت نشده یا به هر دلیل شاید فرزند ذکور بالای ۱۸ سال خانواده بوده، دلایل این چنینی دارد، ولی چنانچه این هموطن عزیز ما فرزندشان کماکان جزو شش دهک پایین درآمدی باشند حتما در مرحله دوم که خدمتتان عرض کردم در گروه هدف دوم ما اسمشان قرار خواهد گرفت.

خبر خوشی دارید که به ما بگویید و ما ندانیم؟

البته ما قبلا یک بار این را در هفته جاری اعلام کردیم، ولی بهترین خبری که داشتیم همان مصوبه‌ای بود که از ابتدای سال ما درگیر دریافت این بودیم و سیر مراحل تصویبش را داشتیم که دوازدهم این مصوبه برای ما ابلاغ شد و ما یک سهام برای افراد تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی، سازمان بهزیستی و سه دهک را در دستور کار و مراحل اجرا داریم که امیدواریم تا قبل از پایان سال این هموطنان عزیز ما سهام دار شوند و سهام دار شدنشان را به نوعی مانیتور کنند./ همشهری آنلاین

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها