«افزایش قیمت نان» صحت دارد؟

کد خبر: 1194206

مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان توضیحاتی به خبری درباره گزارش این مرکز پیرامون «بررسی طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه نان ازسوی دولت سیزدهم در سال 1401» مبنی بر افزایش قیمت نان، پاسخ داد.

«افزایش قیمت نان» صحت دارد؟

مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان توضیحاتی به خبری درباره گزارش این مرکز پیرامون «بررسی طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه نان ازسوی دولت سیزدهم در سال 1401» مبنی بر افزایش قیمت نان، پاسخ داد.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: در روز پایانی آذر ماه و پس از انتشار گزارش این مرکز با عنوان «بررسی طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه نان ازسوی دولت سیزدهم در سال 1401»، خبرهایی خلاف واقع در خصوص این گزارش در برخی رسانه‌ها منتشر شد که به منظور تنویر اذهان و افکار عمومی، نکات و توضیحاتی به شرح ذیل عنوان می‌شود:

پس از اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه نان توسط دولت محترم سیزدهم، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، بنا به رسالت خود نسبت به بررسی و آسیب‌شناسی شیوه اجرای این طرح اقدام نمود. در این گزارش ضمن بیان کارکردهای مثبت طرح اصلاح شیوه پرداخت یارانه نان، با هدف کمک به دولت محترم مشکلاتی احصاء شد که با مرتفع نمودن آن، اثربخشی طرح حاضر افزایش خواهد یافت.

برخی رسانه‌‌ها متأسفانه با زیر پا گذاشتن اخلاق حرفه‌ای و با شیطنت و تحریف واقعیت گزارش، نسبت به انعکاس خلاف واقع و مغرضانه مطالب آن اقدام کرده و مدعی شدند که گران کردن نان پیشنهادی است که مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برای بهبود وضعیت موجود ارائه داده است. عنوانی که مورد توجه شبکه‌های معاند هم قرار گرفت. این در حالی است که در گزارش مورد بحث، هیچگونه پیشنهادی مبنی‌بر گران کردن قیمت نان داده نشده است؛ بلکه در مقابل، به طور مکرر و در بخش‌های مختلف گزارش بر نظارت و کنترل قیمت نان تأکید شده است. همچنین به راهکارهایی اشاره شده که در صورت اجرا، مصرف‌کنندگان و نانوایان از آن منتفع خواهند شد.

همچنین جهت تبیین واقعیت‌ها، جمع‌بندی و نتیجه‌گیری‌های پایانی گزارش مذکور به خوبی بیان کننده پیشنهادهای مرکز پژوهش‌های مجلس بوده است که در هیچ کدام از آن‌ها، حتی اشاره‌ای به گران کردن نان نشده است.

پرداختن به موضوعات مهم و حساسی که در ارتباط مستقیم با زندگی و معیشت مردم قرار دارد، نیازمند توجه دقیق است، از همین رو انتظار می‌رود تا باز نشر اخباری که برخلاف واقعیت و برداشت‌های ناصواب تهیه می‌شود، با رجوع به منبع اصلی آن مورد دقت قرار گیرد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها