خبر خوش درباره قسط بعدی سود سهام عدالت | واریز سود سهام عدالت شرکت‌های غیربورسی

کد خبر: 1195687

واریز سود سهام عدالت شرکت‌های غیربورسی به زودی آغاز خواهد شد.

خبر خوش درباره قسط بعدی سود سهام عدالت | واریز سود سهام عدالت شرکت‌های غیربورسی

رئیس سازمان بورس گفت: در خصوص واریز سود سهام عدالت شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت سعی می‌شود با قسط بعدی سود سهام عدالت پرداخت شود.

آقای مجید عشقی گفت: در خصوص واریز سود سهام عدالت شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت سعی می‌شود با قسط بعدی سود سهام عدالت که پرداخت خواهد شد، سود این شرکت‌ها جمع بندی و واریز شود.

او درپاسخ به این سوال که آیا این سود جمع بندی نشده است؟ می‌گوید: یک بحث افزایش سرمایه برخی از این شرکت‌ها مطرح است به سبب این که جمع بندی نشده بود بنابر این عددی که باید توزیع می‌شد مشخص نبود.

او در رابطه با این پرسش که مطرح می‌شود این پول در سازمان خصوصی سازی ذخیره شده است بیان کرد: نه این موضوع مطرح نیست بحث افزایش سرمایه شرکت‌ها غیر بورسی مطرح است.

او می‌گوید: امیدواریم بتوانیم به این مرحله برسانیم که با دوره پرداخت سود سهام عدالت همزمان سود شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت پرداخت شود.

سود سهام عدالت چقدر بود؟

قرار بود مبلغ سود سهام عدالت رقمی بین ۶۰۰ هزار تا یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان باشد. این مبلغ به ارزش سهام افراد بستگی داشت. اما حالا بسیاری از مشمولان می‌گویند واریزی آنها کمتر از این رقم بوده است.

بر اساس آنچه تاکنون اعلام شده میزان سود دارندگان سهام عدالت به شرح زیر است:

سود سهام عدالت ۴۵۲ هزار تومانی، ۵۱۰ هزار تومان است.

سود سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی، ۵۵۵ هزار تومان است.

سود سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی، ۶۰۰ هزار تومان است.

سود سهام عدالت یک میلیون تومانی هم یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان است.

سهام عدالت متوفیان به کجا رسید؟

پیمان حدادی، مشاور رییس سازمان بورس اعلام کرده است که در ماه‌های آینده در مورد مراجعه وراث مشمولان سهام عدالت اطلاع‌رسانی خواهد شد. زیرساخت‌های این انتقال در حال آماده سازی است و وراث همچنان باید صبر کنند.

وی به این سوال که آیا فرایند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در سال جاری صورت خواهد گرفت، پاسخ داد: همه تلاش این است که انتقال سهام عدالت به وراث سریع‌تر انجام شود. همچنین سود سهام عدالت متوفیان در این نوبت واریز نمی‌شود و افراد وارث باید منتظر باشند.

همچنین مشاور رئیس سازمان بورس در رابطه با سهام عدالت متوفیان گفت: آرای صادر شده از میزان متوفیان به صورت الکترونیکی و سیستماتیک نیست، بلکه در شهرستان‌ها آمار‌ها به صورت کاغذی اعلام شده که حدود سه و نیم میلیون از دارندگان سهام عدالت فوت شدند. برای تعیین تکلیف سهام عدالت فوت شدگان باید هماهنگی بین شرکت سپرده گذاری و مرکز آمار قوه قضاییه انجام شود تا آرا به صورت سیستمی و الکترونیکی به شرکت سپرده گذاری مرکزی داده شود./تجارت نیوز

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها