سود سهام عدالت | سهام عدالت | زمان واریز سود سهام عدالت | ارزش سهام عدالت

واریز 27 میلیون تومان به پرتفوی سهام عدالتی ها | خبر خوش درباره واریز بعدی سود سهام عدالت

کد خبر: 1195696

شاخص کل بورس در اولین روز کاری هفته برخلاف روزهای اخیر خود سرخ‌پوش بود؛ با این‌ حال ارزش سهام عدالت امروز چقدر شد؟

واریز 27 میلیون تومان به پرتفوی سهام عدالتی ها | خبر خوش درباره واریز بعدی سود سهام عدالت

 شاخص کل بورس در اولین روز کاری هفته برخلاف روزهای اخیر خود سرخ‌پوش بود؛ با این‌ حال ارزش سهام عدالت امروز چقدر شد؟

امروز شنبه 10 دی سهام عدالت در جهت شاخص کل حرکت کرد و روند منفی به خود گرفت. ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی با کاهش 3.3 درصدی به 14 و 734 هزار تومان رسید.

ارزش روز سهام عدالت یک میلیون تومانی هم با کاهش بیش یک میلیون و 854 هزار تومانی به 27 میلیون و 737 تومان رسید./تجارت نیوز

Untitled

چگونه در سامانه سجام ثبت نام کنیم؟

یکپارچه سازی اطلاعات فعالان بورس و ذخیره سازی اطلاعات سرمایه‌گذاران بازار سرمایه از مهم‌ترین اهداف سامانه سجام است.

یکپارچه سازی اطلاعات فعالان بورس و ذخیره سازی اطلاعات سرمایه‌گذاران بازار سرمایه از مهم‌ترین اهداف سامانه سجام است.

 سامانه سجام با هدف ذخیره‌سازی اطلاعات فعالان بازار سرمایه راه‌اندازی شده است و به طور کلی یکپارچه سازی اطلاعات فعالان بورس را برعهده دارد.

افراد برای دریافت کد بورسی باید در سامانه جامع اطلاعات مشتریان که به اختصارسامانه سجام نامیده می‌شود ثبت نام کنند، به همین علت باید به نشانی اینترنتی www.sejam.ir مراجعه کرده و گزینه ثبت نام را انتخاب کنند، سپس شماره همراه خود را ثبت و کد تایید را وارد و نوع مشتری را تعیین کنند.

در گام بعد فرد باید به پرداخت هزینه ثبت نام، که حدود ۱۱ هزار تومان است، اقدام کند، در مرحله بعد متقاضی اطلاعات هویتی خود را وارد می‌کند.

مرحله آخر نیز ثبت اطلاعات نماینده، ثبت اطلاعات تماس، وارد کردن کد‌های سهامداری (که ضرورت ندارد)، وارد کردن اطلاعات شغلی و مالی و وارد کردن حساب بانکی و در نهایت چک کردن اطلاعات است.

افراد پس از انجام تمامی این مراحل و تکمیل فرآیند ثبت نام باید از سامانه خارج شوند تا پس از ۲۴ ساعت پیامکی حاوی کد پیگیری ثبت نام برای فرد ارسال شود، همچنین در صورت اشتباه واردکردن اطلاعات در هنگام ثبت نام لازم است تا فرد متقاضی قبل از مراجعه حضوری به کارگزاری‌ برای احراز هویت وارد سایت سجام شده و از آنجا گزینه ویرایش اطلاعات سجام را انتخاب کند تا از این طریق به تکمیل ثبت نام بپردازد.

بعد از ارسال کد پیگیری ثبت نام به تلفن همراه، فرد باید برای احراز هویت سجام به یکی از دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه کند، البته برای احراز هویت غیر حضوری نیز باید به یکی از راه‌هایی که در سایت سجام درج شده، اقدام کند.

گفتنی است سامانه سجام sejam.ir با هدف یکپارچه سازی اطلاعات افرادی که وارد بورس می‌شوند، روی کار آمد تا هم خدمات دهی به این افراد راحت‌تر شود، هم اطلاعات فردی افراد حقیقی و حقوقی در این سامانه ثبت شود. در واقع، سامانه سجام وظیفه ثبت اطلاعات هویتی افراد را دارد.

افرادی که برای گرفتن کد بورسی اقدام می‌کنند، باید علاوه بر انتخاب یک کارگزاری و مراجعه و عضویت در آن، در سامانه اینترنتی سجام اطلاعات هویتی خود را ثبت کنند. بهتر است بگوییم که از سال ۱۳۹۷ به بعد سامانه سجام یک مرحله اصلی برای ورود به بازار سرمایه است. به همین منظور باید از نحوه ورود به سامانه سجام و عضویت در آن اطلاعات کافی داشته باشیم.

منبع:ایبنا

خبر خوش درباره قسط بعدی سود سهام عدالت

واریز سود سهام عدالت شرکت‌های غیربورسی به زودی آغاز خواهد شد.

خبر خوش درباره قسط بعدی سود سهام عدالت | واریز سود سهام عدالت شرکت‌های غیربورسی

رئیس سازمان بورس گفت: در خصوص واریز سود سهام عدالت شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت سعی می‌شود با قسط بعدی سود سهام عدالت پرداخت شود.

آقای مجید عشقی گفت: در خصوص واریز سود سهام عدالت شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت سعی می‌شود با قسط بعدی سود سهام عدالت که پرداخت خواهد شد، سود این شرکت‌ها جمع بندی و واریز شود.

او درپاسخ به این سوال که آیا این سود جمع بندی نشده است؟ می‌گوید: یک بحث افزایش سرمایه برخی از این شرکت‌ها مطرح است به سبب این که جمع بندی نشده بود بنابر این عددی که باید توزیع می‌شد مشخص نبود.

او در رابطه با این پرسش که مطرح می‌شود این پول در سازمان خصوصی سازی ذخیره شده است بیان کرد: نه این موضوع مطرح نیست بحث افزایش سرمایه شرکت‌ها غیر بورسی مطرح است.

او می‌گوید: امیدواریم بتوانیم به این مرحله برسانیم که با دوره پرداخت سود سهام عدالت همزمان سود شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت پرداخت شود.

سود سهام عدالت چقدر بود؟

قرار بود مبلغ سود سهام عدالت رقمی بین ۶۰۰ هزار تا یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان باشد. این مبلغ به ارزش سهام افراد بستگی داشت. اما حالا بسیاری از مشمولان می‌گویند واریزی آنها کمتر از این رقم بوده است.

بر اساس آنچه تاکنون اعلام شده میزان سود دارندگان سهام عدالت به شرح زیر است:

سود سهام عدالت ۴۵۲ هزار تومانی، ۵۱۰ هزار تومان است.

سود سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی، ۵۵۵ هزار تومان است.

سود سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی، ۶۰۰ هزار تومان است.

سود سهام عدالت یک میلیون تومانی هم یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان است.

سهام عدالت متوفیان به کجا رسید؟

پیمان حدادی، مشاور رییس سازمان بورس اعلام کرده است که در ماه‌های آینده در مورد مراجعه وراث مشمولان سهام عدالت اطلاع‌رسانی خواهد شد. زیرساخت‌های این انتقال در حال آماده سازی است و وراث همچنان باید صبر کنند.

وی به این سوال که آیا فرایند انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در سال جاری صورت خواهد گرفت، پاسخ داد: همه تلاش این است که انتقال سهام عدالت به وراث سریع‌تر انجام شود. همچنین سود سهام عدالت متوفیان در این نوبت واریز نمی‌شود و افراد وارث باید منتظر باشند.

همچنین مشاور رئیس سازمان بورس در رابطه با سهام عدالت متوفیان گفت: آرای صادر شده از میزان متوفیان به صورت الکترونیکی و سیستماتیک نیست، بلکه در شهرستان‌ها آمار‌ها به صورت کاغذی اعلام شده که حدود سه و نیم میلیون از دارندگان سهام عدالت فوت شدند. برای تعیین تکلیف سهام عدالت فوت شدگان باید هماهنگی بین شرکت سپرده گذاری و مرکز آمار قوه قضاییه انجام شود تا آرا به صورت سیستمی و الکترونیکی به شرکت سپرده گذاری مرکزی داده شود./تجارت نیوز

۱

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها