چگونه از بورس کالا ربع سکه بخریم /هر نفر چند تا سکه می توانند بخرنند؟

کد خبر: 1197870

به مناسبت ایام میلاد حضرت زهرا «س» به هر شخص ۵ عدد ربع سکه در بورس کالا فروخته می‌شود، اما چگونه باید از بورس کالا ربع سکه بخریم؟

چگونه از بورس کالا ربع سکه بخریم /هر نفر چند تا سکه می توانند بخرنند؟

به گزارش ایبِنا، عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی از روز شنبه ۲۴ دی ماه به مدت سه روز کاری در قالب فروش سکه در بورس کالای ایران انجام می‌شود. خریداران می‌توانند پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس، به خزانه بانک رفاه کارگران مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به بورس، به صورت فیزیکی، معادل سکه‌های خریداری شده را تحویل بگیرند.

برای خرید ربع سکه با همان کد بورسی (بورس و فرابورس) که دارید (نیازی به کد معاملاتی بورس کالا ندارید) در سایت tsetmc.com یا در سامانه کارگزاری سرچ کنید (سکه ۰۳۱۲ ن ۰۶).

هر شخص حداکثر می‌تواند ۵ سکه طلا بخرد و هر سکه مضربی از ۱۰۰ واحد است؛ بنابراین برای خرید ۵ ربع سکه باید عدد ۵۰۰ را وارد کنید. بدین ترتیب تمامی اشخاص حقیقی بالای ۱۸ سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی را خریداری کنند.

پیش گشایش از ساعت ۹ تا ۱۳ است و راس ۱۳ حراج تک قیمتی صورت می‌گیرد.

تمامی متقاضیان خرید ربع سکه در مکانیزم حراج ناپیوسته شرکت کرده و قیمت سکه عرضه شده براین اساس، کشف می‌شود.

گواهی سپرده کالایی این نماد دارای معاملات ثانویه نمی‌باشد و پس از معامله، خریدار موظف است تا مهلت مقرر کالای خود را از خزانه دریافت نماید.

صرفاً اشخاص حقیقی مجاز به انجام معاملات در نماد گواهی سپرده کالایی ربع سکه طلا می‌باشند.

این سکه دارای هزینه انبار داری و مالیات است. هزینه انبارداری، مبلغ هزار ریال روزانه به ازای هر قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی است. این هزینه بر عهده خریدار می‌باشد که در هنگام تحویل کالا از خزانه می‌بایست با انباردار تسویه گردد.

علاوه بر آن، مالیات بر ارزش افزوده نیز به میزان ۹ درصد هزینه انبارداری محاسبه و به انباردار پرداخت می‌شود. فاصله بین درخواست نوبت دهی تا نوبت تخصیص یافته توسط خزانه و همچنین دوره نگهداری موضوع بند ۱۲ مشمول هزینه انبارداری نیست.

جهت تحویل گرفتن ربع سکه از خزانه، مالک یا نماینده قانونی وی باید از تاریخ اول بهمن ۱۴۰۱ و پس ازهماهنگی با خزانه و دریافت نوبت دریافت کالا، در زمان نوبت مشخص شده، همراه با مدارک احراز هویت به محلی که هنگام اخذ نوبت توسط بانک اعلام خواهد شد، مراجعه نماید. لازم به ذکر است که ربع سکه‌های تحویل داده شده به مشتریان بدون وکیوم است.

حداکثر زمان نگهداری کالا در خزانه تا تاریخ ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ است و پس از آن معاملات نماد برای فرایند تحویل و تسویه حساب با انباردار متوقف خواهد شد.

 شرایط خرید ربع سکه از بورس اعلام شد

شروع معاملات ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا از ساعت ۹ روز شنبه ۲۴ دی خواهد بود؛ خریداران ربع سکه بورس حتما باید بصورت فیزیکی قطعات خریداری شده را تحویل بگیرند.

به گزارش تسنیم، در پی افزایش بیش از 100 درصدی حباب ربع سکه در بازار، بانک مرکزی تصمیم گرفته تا از طریق بورس کالا نسبت به عرضه 500 هزار قطعه ربع سکه اقدام کند؛  عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی از روز شنبه 24 دی‌ماه به مدت سه روز کاری در قالب فروش سکه در بورس کالای ایران انجام می‌شود.

خریداران می‌توانند پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس، به خزانه بانک‌های عامل مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به بورس، به صورت فیزیکی، معادل سکه‌های خریداری شده را تحویل بگیرند.

طبق اطلاعیه بانک مرکزی، تمامی اشخاص حقیقی بالای 18 سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی را خریداری کنند.

تمامی متقاضیان خرید ربع سکه در مکانیزم حراج ناپیوسته شرکت کرده و قیمت سکه عرضه شده بر این اساس، کشف می‌شود.

در اطلاعیه‌ای که بورس کالا برای شرایط معاملات ربع سکه منتشر کرده آمده است که خریداران ربع سکه در بورس حتما باید آنرا به صورت فیزیکی تحویل بگیرند و بعدا نمیتوانند در بازار بورس بفروشند.

شروع معاملات از شنبه 24 دی ماه ساعت 9 خواهد بود؛ حداقل 1 قطعه و حداکثر 5 قطعه می‌توان خرید.

سفارشات ارسال شده باید مضربی از 100 باشد ( هر 100 سفارش معادل یک ربع سکه)و

ربع سکه های ‌تحویل داده شده به مشتریان بدون وکیوم می باشند.

1

3

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها