ثبت نام در حراج ایران خودرو تا 24 دی ماه / سود دو برابری با خرید این خودرو

کد خبر: 1197878

فروش فوق العاده ایران خودرو از 18 دی ماه آغاز شد و تا 24 دی ماه ادامه دارد. فروشی که در آن چهار خودروی پرطرفدار عرضه می‌شود. اما قیمت کارخانه و بازار آزاد این خودروها چقدر است؟

ثبت نام در حراج ایران خودرو تا 24 دی ماه  / سود دو برابری با خرید این خودرو

 طرح فروش فوق العاده ایران خودرو شامل چهار خودروی سورن پلاس دوگانه‌سوز، پارس سال سفارشی (ELX)، پارس سال سفارش با موتور XU۷P و رانا پلاس است.

حراج 200 میلیونی خودروهای ایران خودرو

در طرح فروش فوق‌ العاده ایران خودرو قیمت سورن پلاس 281 میلیون تومان است. این در حالی است که قیمت بازار آزاد سورن پلاس، امروز 18 دی ماه 486 میلیون تومان اعلام شده است.

این به آن معناست که قیمت بازار آزاد و کارخانه سورن پلاس، 205 میلیون تومان است و برندگان این خودرو می‌توانند از سود یا وام بلاعوض 205 میلیونی ایران خودرو برخوردار شوند.

قیمت پژو پارس سال هم 209 میلیون تومان اعلام شده است. این در حالی است که قیمت کارخانه پژو پارس 480 میلیون است؛ یعنی اختلاف بازار آزاد و کارخانه این خودرو 271 میلیون تومان است. حتی بیشتر از دو برابر!

قیمت رانا پلاس هم در طرح جدید فروش فوق العاده ایران خودرو در حالی 215 میلیون تومان اعلام شده که قیمت بازار آزاد رانا 435 میلیون تومان است. اختلاف قیمت کارخانه و بازار آزاد این خودرو هم دقیقا دو برابر است و اختلاف 220 میلیونی دارند. بر این اساس افرادی که بتوانند در این طرح، رانا پلاس برنده شوند، میتوانند از سود 220 میلیون تومانی برخوردار شوند چراکه اختلاف قیمت رانا پلاس در بازار آزاد دو برابر قیمت آن در کارخانه است.

چه کسانی می‌توانند خودروی یارانه‌ای بخرند؟

در طرح فروش فوق‌ العاده ایران خودرو سه گروه می‌توانند شرکت کنند؛ یکی مادران دارای دو فرزند و بیشتر، دوم مالکان خودروهای فرسوده و سوم مردم عادی.

البته این خبر در حالی است که پیش از این اعلام شده بود که فقط مادران دارای دو فرزند و مالکان خودروهای فرسوده می‌توانند در طرح پش فروش و فروش فوق‌ العاده ایران خودرو شرکت کنند و مردم عادی باید خودروی خود را از بورس کالا بخرند.

قیمت‌های اعلام شده خودرو قطعی است، زمان تحویل این خودروها سه ماهه است و برندگان، فروردین سال 1402 می‌توانند خودروی جدید خود را دریافت کنند.

مدت زمان فروش فوق العاده

فروش فوق العاده ایران خودرو از 18 دی ماه آغاز شده و تا پایان ساعت اداری روز شنبه 24 دی ماه تمدید شد. متقاضیان می‌توانند در این بازه زمانی به سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند. البته از تاریخ 18 دی ماه تاکنون سایت ایران خودرو دچار اختلال است و بسیاری هنوز نتوانسته‌اند وارد سایت شوند و ثبت نام کنند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها