وزیر نفت: تعطیلی تهران کمک بزرگی به تامین گاز کشور کرد

کد خبر: 1198866

دستور رئیس‌جمهور برای تعطیلی شهر تهران کمک بزرگی به تامین گاز کشور کرد و در این مدت نزدیک ۲ و نیم میلیون متر مکعب کاهش مصرف صورت گرفت.

وزیر نفت: تعطیلی تهران کمک بزرگی به تامین گاز کشور کرد

 وزیر نفت با بیان اینکه تعطیلی شهر تهران کمک بسیار بزرگی به تامین گاز کشور کرد، گفت: قطع گاز ترکمنستان به واسطه مشکل پیش آمده در این کشور است.

 جواد اوجی امروز در جلسه فوق‌العاده ستاد انرژی استان خراسان رضوی و در ارتباط تلفنی با رئیس جمهور، اظهار داشت: متاسفانه از صبح پنجشنبه واردات گاز از کشور ترکمنستان به ایران قطع شد در همین راستا از تمام توان خود برای تامین گاز  استفاده کردیم و  مدیریت مصرف گاز با همکاری استانداران در سراسر کشور و برپایی ستاد سوخت و بحران برای رصد لحظه‌ای میزان گاز شکل گرفت.

وی افزود: قطع گاز ترکمنستان به واسطه مشکل پیش آمده در این کشور است و حتی بر اساس اخبار رسیده شهر عشق آباد و استان‌های مجاور این کشور نیز در پایداری شبکه گاز و برق دچار مشکل شده‌اند.

اوجی خاطرنشان کرد: متاسفانه از روز گذشته در برخی از نقاط جنوبی استان خراسان رضوی دچار قطعی گاز شدیم و پیش‌بینی شد تا به سرعت گاز مایع در اختیار هموطنان قرار گیرد و بخاری نفتی و گازی نیز در بین شهروندان توزیع شد.

وی گفت: دستور رئیس جمهور برای تعطیلی شهر تهران کمک بسیار بزرگی به تامین گاز کشور کرد و در این مدت نزدیک 2 و نیم میلیون متر مکعب کاهش مصرف گاز صورت گرفت و به یک  رکورد بی‌نظیر دست پیدا کردیم.

وزیر نفت ادامه داد: در این چند روز از تمام توان کشور در حوزه انتقال گاز استفاده کردیم و سعی شد تا با تغییر آرایش در بخش تولید و مصرف نسبت به پایداری شبکه انتقال گاز تصمیم‌گیری لحظه‌ای رخ دهد تا دچار کمترین میزان قطع گاز در کشور و استان خراسان رضوی باشیم.

به گزارش تسنیم، جواد اوجی، وزیر نفت صبح امروز (یکشنبه 25 دی‌ماه) در سفر به‌ مشهد مقدس به‌منظور رفع نگرانی‌ها از احتمال افت فشار در پنج استان شمالی کشور (خراسان شمالی، رضوی، جنوبی، گلستان و شرق مازندران) از تأسیسات انتقال گاز بازدید می‌کند.

/ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها