سومین روز حراج ربع سکه ارزانتر از بازار/ خریداران چند سکه می توانند بخرند؟

کد خبر: 1199297

خریداران ربع سکه از بورس کالا تا ساعت ۱۳ فرصت ثبت سفارش دارند؛ دیروز ۲۰ هزار قطعه ربع سکه در بورس با قیمت ۷ میلیون و ۹۰ هزار تومان فروش رفت.

 سومین روز حراج ربع سکه ارزانتر از بازار/ خریداران چند سکه می توانند بخرند؟

بعد از افزایش چشم‌گیر قیمت ربع سکه در بازار و حباب بالای این قطع سکه، بانک مرکزی عرضه‌ی گسترده 500 هزار قطعه ربع سکه از طریق بورس کالا را در دستور کار قرار داد.

از روز شنبه عرضه ربع سکه در بورس کالا آغاز شده و همچمان ادامه دارد؛ امروز سومین روز فروش ربع سکه در بورس است.

در اولین عرضه گواهی سپرده ربع سکه طلا در بورس کالا، 744 کد حقیقی موفق به خرید 2800 قطعه ربع سکه طلا به قیمت 7 میلیون و 200 هزار تومان شدند.

در دومین عرضه گواهی سپرده ربع سکه رفاه در بورس کالا به تعداد 20 هزار قطعه ربع سکه طلا به قیمت 7 میلیون و 90 هزار تومان به فروش رفت. قیمت فروش ربع سکه طی دومین روز فروش در بورس نسبت به روز نخست، کاهش یافته است. ربع سکه امروز در بازار آزاد حدود 7 میلیون و 700 هزار تومان تا 7 میلیون و 800 هزار تومان فروخته می‌شود.

به گزارش تسنیم، تمامی اشخاص حقیقی بالای 18 سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه سکه طلای ربع‌بهار آزادی را خریداری کنند.

تمامی متقاضیان خرید ربع‌سکه در مکانیزم حراج ناپیوسته شرکت می‌کنند و قیمت سکه عرضه‌شده بر این اساس، کشف می‌شود.

حداقل 1 قطعه و حداکثر 5 قطعه می‌توان خرید. خریداران ربع‌سکه در بورس حتماً باید آن را به‌صورت فیزیکی تحویل بگیرند و بعداً نمی‌توانند در بازار بورس بفروشند.

سفارشات ارسال‌شده باید مضربی از 100 باشد (هر 100 سفارش معادل یک ربع‌سکه) و ربع‌سکه‌های ‌تحویل داده‌شده به مشتریان بدون وکیوم می‌باشند.

برای خرید ربع‌سکه نیازی به کد معاملاتی بورس کالا ندارید و با همان کد بورسی اعم از بورس و فرابورس خود در سایت tsetmc.com یا در سامانه کارگزاری اقدام کنید.

این سکه دارای هزینه انبارداری و مالیات است. هزینه انبارداری، مبلغ یک‌هزار ریال روزانه به‌ازای هر قطعه سکه طلای ربع‌بهار آزادی است که این هزینه به‌عهده خریدار است و زمان تحویل کالا از خزانه باید با انباردار تسویه شود. مالیات بر ارزش افزوده نیز به‌میزان 9 درصد هزینه انبارداری محاسبه و به انباردار پرداخت می‌شود.

برای تحویل گرفتن ربع‌سکه از خزانه، مالک یا نماینده قانونی وی باید از تاریخ اول بهمن 1401 و پس ازهماهنگی با خزانه و دریافت نوبت دریافت کالا، در زمان نوبت مشخص‌شده، همراه با مدارک احراز هویت به محلی که هنگام اخذ نوبت توسط بانک اعلام خواهد شد، مراجعه کند.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها