قیمت 207 در بورس چند؟ |چه کسانی نمی‌توانند از بورس خودرو بخرند؟

کد خبر: 1200597

چندماهی می‌شود که عرضه خودرو در بورس کالا آغاز شده و در این مدت 146 خودرو در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف وارد بورس شده است.

قیمت 207 در بورس چند؟ |چه کسانی نمی‌توانند از بورس خودرو بخرند؟

چندماهی می‌شود که عرضه خودرو در بورس کالا آغاز شده و در این مدت 146 خودرو در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف وارد بورس شده است.عرضه خودرو در بورس کالا نیمه اردبیشهت ماه امسال آغاز شد و همچنان ادامه دارد. این عرضه باعث شد که قیمت خودرو از درب کارخانه تا بازار آزاد کاهش زیادی داشته باشد و متقاضیان خودرویی با قیمت واقعی بخرند.

تا به امروز بیش از 146 خودرو در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف در بورس کالا عرضه شده که از این خودروها استقبال بسیار زیادی شده و اغلب مردم درخواست افزایش تعداد عرضه‌های خودرو در بورس کالا دارند.

به طور کلی در این شرایط عرضه خودرو در بورس کالا به نفع مردم است اما مشکل تعداد عرضه‌هاست. میزان عرضه‌ها در مقایسه با تعداد متقاضیان بسیار کم است و همین موضوع باعث شده که در برخی از موارد مردم بالاترین قیمت را برای خرید خودرو پیشنهاد دهند.

در میان این عرضه‌ها پژو 207 اتوماتیک و دستی نیز وارد بورس کالا شد. در حالی که قیمت پژو ۲۰۶ با احتساب دلار آزاد در طول ۵ سال گذشته روندی افزایشی داشته، خریداران پژو ۲۰۷ در بورس کالا این خودرو را نسبت به سال ۱۳۹۶ (به لحاظ دلاری) ارزان‌تر توانسته‌اند بخرند.

این در حالی است که کمتر از ۲ درصد خودروهای تولیدی در بورس کالا عرضه شده و با افزایش و تنوع خودروهای عرضه شده در بورس کالا، کاهش قیمت بیشتری در بازار خودرو رخ خواهد داد.

قیمت 207 در بورس چقدر است؟

در آخرین معامله بورس کالا، پژو 207 دستی با قیمت 400 میلیون تومان به فروش رفت که با احتساب هزینه‌های جانبی و مالیات به 456 میلیون تومان می‌رسد؛ در مقابل قیمت 207 در آگهی موجود در سایت‌ها حدود 92 میلیون تومان گران‌تر است. یعنی بر اساس آگهی این خودروها در سایت‌ها با قیمت حدود 550 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

چه کسانی نمی‌توانند از بورس خودرو بخرند؟

برخی نمی‌توانند از بورس کالا خودرو بخرند؛ چرا که شرط و لازمه خرید خودرو از بورس کالا داشتن کد بورسی کالایی و حساب وکالتی است. یعنی اگر فردی کد بورسی کالایی و حساب وکالتی نداشته باشد نمی‌تواند از بورس کالا خودرو بخرد.

همچنین هر متقاضی تنها یک خودرو می‌تواند بخرد و به واسطه این موضوع خودرو به خریدار واقعی می‌رسد.  در همین حال در برخی عرضه‌ها برای افرادی که از سال 98 بدین سو از خودروسازان، خودرو خریده باشند، ثبت سفارش ممنوع است.

در همین حال خرید خودرو تنها برای افرد بالاتر از 18 سال مجاز است و دارندگان کد بورسی کمتر از 18 سال نمی‌توانند از این طریق خودرو خریداری کنند./تجارت‌نیوز

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها