چراغ بورس امروز سبز شد / رشد ۱۶ هزار واحد شاخص کل بورس

کد خبر: 1202174

شاخص کل بورس امروز با ۱۶ هزار واحد رشد به عدد یک میلیون و ۵۵۶ هزار واحد رسید

چراغ بورس امروز سبز شد / رشد ۱۶ هزار واحد شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش 16 هزار و 873 واحد همراه شد. شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به افزایش قرار گرفت، به گونه‌‌ای که در پایان معاملات با افزایش 16873 واحد به رقم یک میلیون و 556 و 552 واحد همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش 6 هزار و42 واحد به رقم 486 هزار و 40 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و727 هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز بیش از 12.6 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 518  هزار فقره معامله و به ارزش 7 هزار و 696 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت نسبت به روز قبل 1.1درصد رشد کردند و این دو شاخص با معیار هموزن 1.3 درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور 1.1 درصد رشد کرد، شاخص اول بازار بورس 1.4 درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس 0.73 درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای فولاد مبارکه، بانک ملت، ملی‌‌مس، گل‌گهر، ایران‌خودرو، بانک پاسارگاد و بانک تجارت بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با افزایش 173 واحدی به رقم 20 هزار و 235 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 105 هزار میلیارد تومان رسید.ارزش بازار پایه فرابورس هم به 394 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 6.2 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 310 فقره معامله و به ارزش 11 هزار و 410 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

با این حساب ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به بیش از 19 هزار میلیارد تومان رسید. امروز نمادهای آریا ساسول، مالی سپهر صادرات،‌پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان، بانک دی و پالایش نفت شیراز بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد بیمه پاسارگاد بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته است.

بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ سود بانکی هم از شب گذشته افزایش یافت و برای سپرده‌های سه ساله 22.5 درصد مصوب شد و این سیاستی برای جذب نقدینگی از بازار و کنترل تورم به شمار می‌رود. / فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها