وام بلاعوض دولت برای خانواده‌های کم‌درآمد / برای وام 200 میلیونی با سود 5 درصد عجله کنید

کد خبر: 1202206

اعضای کمیسیون عمران از پیشنهاد مسئولان بنیاد مسکن مبنی بر اینکه علاوه بر وام ۲۰۰ میلیونی، مبالغی نیز به صورت بلاعوض برای برخی از خانواده‌ها کم‌درآمد و محروم لحاظ شود، حمایت کردند.

وام بلاعوض دولت برای خانواده‌های کم‌درآمد / برای وام 200 میلیونی با سود 5 درصد عجله کنید

وام / وام یکی از ترفندهای دنیای اقتصاد برای ایجاد آسایش در زندگی مردم است و امروزه یکی از راهکارهایی است که مردم از آن برای تأمین نقدینگی لازم برای کارهای مختلف خود استفاده می‌نمایند. وام بانکی مجموعه‌ای از وام‌ های قرض‌الحسنه و تسهیلات بانکی وسوسه‌برانگیز است. صاحبان مشاغل، زوج‌های جوان، کارآفرینان،‌ مسکن‌جویان و خلاصه هر کسی که قصد ایجاد تحولی در زمینه شغلی، زندگی و تحصیلی خود دارد؛ می‌تواند از وام بانکی به‌عنوان یک وجه کمکی بهره‌مند شود

اعضای کمیسیون عمران مجلس با اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی جلسه مشترک داشتند که رئیس بنیاد مسکن پس از این جلسه گفت: در جلسه با اعضای کمیسیون عمران، گزارش عملکرد بنیاد مسکن در حوزه‌های مختلف ارائه  و سپس انتظاراتمان را در رابطه با اعتبارات سال آینده به ویژه در حوزه عمران روستایی، مسکن روستایی و اقشار کم درآمد مطرح کردیم و نمایندگان نیز به افزایش اعتبارات در سرفصل‌های مطروحه تاکید داشتند.
وی اضافه کرد: فعالیت بنیاد مسکن در سال آینده با توجه به قول‌های داده شده و همکاری نمایندگان مجلس  برای پیش بینی اعتبارات مناسب در بودجه 1402 در حوزه عمران روستایی، مسکن روستایی و نیز مسکن اقشار کم درآمد با جهش همراه خواهد بود.

رئیس بنیاد مسکن تاکید کرد: در بحث مسکن روستایی با عنایت ویژه رئیس جمهور وام 200 میلیون تومانی با سود 5 درصد و با زنجیره سفته 3 نفره عملیاتی شد. در روستاها نیز عملیات ساخت مسکن با محوریت مردم و با استفاده از تسهیلات در حال اجرا  بوده و اقداماتی نیز در مسکن شهری و نوسازی بافت‌های فرسوده داشتیم.

نیکزاد در خصوص تعداد واحدهای ساخته شده از سوی بنیاد مسکن از سهم قانون جهش تولید مسکن عنوان کرد: جمع ساخت مسکن در شهرها و روستا توسط بنیاد مسکن تاکنون 318 هزار واحد است.

رئیس بنیاد مسکن ادامه داد: در حوزه بودجه سال آینده از اعضای کمیسیون عمران مجلس درخواست کردیم برای برخی از خانواده‌های کم درآمد و محروم در کنار پرداخت تسهیلات 200 میلیون تومان مسکن روستایی، مبالغی هم به صورت بلاعوض لحاظ شود که  خوشبختانه اعضای کمیسیون نیز  حمایت کردند.  بی تردید این کمک بلاعوض به همراه وام ارزان قیمت شتاب خانه‌دار شدن افراد محروم  و کم درآمد را بیشتر خواهد کرد.

نیکزاد در خصوص احتمال افزایش وام مسکن روستایی عنوان کرد: تسهیلات مسکن روستایی که 200 میلیون تومان با نرخ سود 5 درصد است در سال آینده بیشتر نخواهد شد. اما برای خانواده‌هایی که امکان تامین آورده اولیه را ندارند، در بودجه سال آینده مبلغی به صورت بلاعوض در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش تسنیم، تبدیل شدن پیشنهادات بودجه‌ای به قانون، نیاز به تصویب کمیسیون تلفیق و نمایندگان در جلسه علنی و همچنین تایید شورای نگهبان دارد.

بانک گردشگری به مشتریان خوش حساب خود تا سقف 300 میلیون تومان در قالب طرح «دو سر سود» وام پرداخت می‌کند. مشتریان به منظور دریافت این تسهیلات باید در یکی از شعب این مجموعه سپرده بلندمدت داشته باشند.

به نقل از رده، افرادی که مایل به دریافت وام 300 میلیون تومانی طرح دو سر سود هستند، نیازی به ارائه ضامن رسمی ندارند. سپرده متقاضیان این تسهیلات به عنوان ضمانت تا پایان بازپرداخت اقساط مسدود خواهد شد. البته طی این مدت به اصل سپرده سود 18 درصد تعلق می‌گیرد. سود این وام نیز 18 درصد است و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن به 24 ماه می‌رسد. در واقع میزان سود پرداختی بر اصل سپرده با سود تسهیلات سر به سر می‌شود و دیگر لازم نیست متقاضیان قسطی بپردازند.

شرایط دریافت وام بلوبانک برای خرید اقساطی

با توجه به مبلغ تسهیلات، نرخ سود و حداکثر مدت زمان بازپرداخت آن، کل سود وام 18 میلیون و 28 هزار و 785 تومان است. مجموع رقم وام و سود آن نیز 198 میلیون و 128 هزار و 785 تومان خواهد بود.

آشنایی بیشتر با برخی از خدمات و دستاوردهای بانک گردشگری

بانک گردشگری یک بانک خصوصی کشور است که در راستای بهبود وضعیت گردشگری و مسائل مرتبط با آن به طور اختصاصی شکل گرفت. در حال حاضر این مجموعه انواع محصولات و خدمات بانکی الکترونیک، عمومی و ویژه را به مشتریان واجد شرایط خود ارائه می‌دهد.

بانک گردشگری طی سال‌های فعالیت خود توانسته دستاوردهای زیادی از جمله، گواهینامه رتبه 55 بین 100 شرکت برتر ایران در سال مالی 94، گواهی ایزو 10668 بین المللی، تندیس برتر پنجمین اجلاس جهانی نشان برتر در حوزه برندینگ و مشتری مداری،  نشان سومین کنفرانس بین المللی بازاریابی خدمات مالی 90 و … را به دست آورد./کاماپرس

پرداخت وام ۱۳۰ میلیونی به یارانه بگیران

قرار بود خانوارهای دارای فرزند، وام مسکن جداگانه دریافت کنند. وامی که مبلغ آن بسته به تعداد فرزندان خانواده، بین ۷۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان است. اما شرایط پرداخت وام مسکن فرزندآوری چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته بانک مرکزی بخشنامه پرداخت وام مسکن قانون جوانی جمعیت را ابلاغ کرد. بر اساس این بخشنامه:

الف) خانوارهایی که بعد از سال ۱۳۹۹ به بعد صاحب دو فرزند شده یا می‌شوند، ۱۳۰ میلیون تومان

ب) خانوارهایی که بعد از سال ۱۳۹۹ به صاحب یک فرزند شده یا می‌شود، ۱۱۰ میلیون تومان

ج) خانوارهای دونفره ( زوج و زوجه) مبلغ ۷۰ میلیون تومان وام مسکن دریافت می‌کنند.

این وام در قالب قانون جوانی جمعیت پرداخت می‌شود و جدای از وام مسکنی است که هر فرد می‌تواند دریافت کند.

شرایط دریافت وام مسکن فرزندآوری

وام فرزندآوری توسط شش بانک مسکن، کشاورزی، صادرات، تجارت، توسعه تعاون و شرکت دولتی پست بانک پرداخت می‌شود. مدت بازپرداخت این وام حداکثر ۱۰ ساله است. در شرایط پرداخت وام، کارمزد و سود سالانه وام ذکر نشده است اما وام‌های دیگری که قرار است در قالب قانون جوانی جمعیت پرداخت شود، در قالب وام قرض‌الحسنه است، انتظار می‌رود این وام هم قرض‌الحسنه باشد.

اما شرایط دریافت وام چگونه است؟ دریافت این وام مبتنی بر اعتبارسنجی متقاضیان است و اگر اعتبار فرد تایید شود، برای ضمانت وام به سفته و یک ضامن معتبر نیاز است.

همچنین یکی از شرایط مهم پرداخت این وام این است که متقاضی فاقد مسکن باشد و از هیچ‌کدام از تسهیلات بانک مسکن استفاده نکرده باشد.

اما آیا این وام تنها برای خرید مسکن است و یا ودیعه؟ آنگونه که ایسنا اعلام کرده است وام فرزندآوری می‌تواند صرف خرید، ساخت مسکن و یا ودیعه شود و این مساله بسته به تقاضای خانوار دارد.

اما نکته قابل توجه این است که اگرچه از سال گذشته ماجرای پرداخت وام فرزندآوری در قالب‌ها و با عناوین مختلف مطرح شده، اما بسیاری از متقاضیان می‌گویند هنوز موفق به دریافت هیچ کدام از انواع این وام‌ها نشده‌اند.

از طرف دیگر، همه خانوارهای دارای فرزند مشمول انواع وام‌های جوانی جمعیت نمی‌شوند و این تسهیلات فقط در اختیار خانوارهایی قرار می‌گیرد که نرخ زاد و ولد شهر محل سکونت فرزند و پدر، کمتر از ۲٫۵ باشد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها