علاقه بلاروس برای توسعه مناسبات با ایران

کد خبر: 1202286

سفیر جمهوری بلاروس در ایران با اشاره به تاثیر ظرفیت حمل و نقل گیلان در تقویت همکاری ایران و بلاروس گفت: علاقه‌مندیم سطح روابط بین دو کشور و تعاملات فرهنگی و اقتصادی گسترش یابد.

 علاقه بلاروس برای توسعه مناسبات با ایران

سفیر جمهوری بلاروس در ایران با اشاره به تاثیر ظرفیت حمل و نقل گیلان در تقویت همکاری ایران و بلاروس گفت: علاقه‌مندیم سطح روابط بین دو کشور و تعاملات فرهنگی و اقتصادی گسترش یابد.

دمیتری کالتسوف امروز در سفر به استان گیلان و دیدار با استاندار با اشاره به ظرفیت‌های متعدد این استان اظهار داشت: ظرفیت حمل و نقل گیلان دورنمای خیلی خوبی برای همکاری بین دو کشور ایران و بلاروس را فراهم می‌سازد و می‌تواند منجر به توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری بین دو کشور شود.

سفیر جمهوری بلاروس در ایران با اشاره به همکاری‌ها و روابط دیرینه دو کشور ایران و بلاروس تصریح کرد: مناسبات سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی این دو کشور همیشه در سطح بالا بوده است.

وی، هدف اصلی سفر به گیلان را بررسی ظرفیت‌ها و امکانات همکاری در حوزه‌های اقتصادی و تجاری عنوان کرد و افزود: ما علاقه‌مندیم سطح روابط بین دو کشور و تعاملات فرهنگی و اقتصادی گسترش یابد.

سفیر جمهوری بلاروس در ایران خاطرنشان کرد: استان گیلان با ظرفیت‌های گردشگری، اقتصادی و فرهنگی و قرارگیری در حاشیه دریای خزر می‌تواند در توسعه مناسبات دو کشور نقش موثری ایفا کند.

سرمایه‌گذاری مشترک بین گیلان و بلاروس در منطقه آزاد انزلی و آستارا فعال می‌شود

استاندار گیلان نیز در این نشست اظهار داشت: با توجه به عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا و سازمان شانگهای و کشورهای عضو اکو فرصت بسیار خوبی برای ارتباط با کشورها از جمله بلاروس وجود دارد.

اسدالله عباسی ادامه داد: ما نیز علاقمندیم که مناسبات با بلاروس را در سطح اقتصادی و تجاری به شکل منطقی و مدیریت شده ارتقاء دهیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به آمادگی این استان برای گسترش سرمایه‌گذاری دوجانبه افزود: در تلاشیم سرمایه‌گذاری مشترک بین گیلان و بلاروس را در منطقه آزاد انزلی و آستارا فعال کنیم.

وی خاطرنشان کرد: افتتاح و بهره‌برداری خط ریلی رشت-کاسپین و رشت- آستارا و منطقه اوراسیا، قفقاز، آسیای میانه و اتصال کریدور شمال به جنوب بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش تسنیم، در این دیدار طرفین نمادهایی از صنایع دستی و هنر میراث فرهنگی دو کشور را به یکدیگر هدیه دادند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها