حباب سکه ۱۵۰ هزار تومان خالی شد / قیمت سکه ۶۰۰ هزار تومان گران شد

کد خبر: 1202819

فعال بازار طلا گفت: در هفته گذشته حباب سکه ۱۵۰ هزار تومان کاهش یافت و برابر ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود.

حباب سکه ۱۵۰ هزار تومان خالی شد / قیمت سکه  ۶۰۰ هزار تومان گران شد

«محمد کشتی آرای» درباره وضعیت بازار طلا در هفته گذشته، اظهارداشت: در هفته گذشته اوایل هفته بهای انس جهانی طلا در قیمت ۱۹۲۸ دلار ثابت بود اما در ادامه با ۲۸ دلار افزایش و به ۱۹۵۶ دلار رسید .

وی افزود: براین اساس قیمت طلا تا اواسط هفته تناسب داشت و ثبات قیمتی در بازار کاملا مشاهده می‌شد اما با توجه به رشد بهای انس جهانی و نوسانات نرخ ارز قیمت طلا در بازار داخل نیز افزایشی بود.

به گفته این فعال بازار طلا روز گذشته بازار طلا به دلیل ایام عید و افزایش تقاضا با رونق همراه بود.

وی بیان کرد: در آخرین معاملات هفته گذشته بهای انس جهانی طلا همانطور که اشاره شد ۲۸ دلار افزایش داشت.

کشتی آرای ادامه داد: سکه طرح قدیم ۵۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۶۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲۵۰ هزار تومان و ربع سکه ۲۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. قیمت سکه‌های یک گرمی هیچ تغییر نداشت و ثابت بود.

این فعال بازار طلا گفت: در روزهای پایانی هفته تقاضا برای ربع سکه و نیم سکه به دلیل روز پدر و اعیاد پیش رو افزایش یافت.

وی بیان کرد: هر مثقال طلای آب شده به دلیل افزایش بهای انس جهانی طلا ۳۲۶ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۷۵ هزار تومان افزایش قیمت داشت.

کشتی آرای اظهار داشت: نکته قابل توجه این است که به دلیل تعادل عرضه و تقاضا و واگذاری سکه توسط بانک مرکزی حباب سکه کاهش یافت و حباب سکه ۱۵۰ هزار تومان کم شده و به سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

وی گفت: پیش بینی می‌شود در دو تا سه روز آینده که بازارهای جهانی فعالیت خود را شروع می‌کند تغییری نکند چرا که در شرایط موجود و مدیریت بانک مرکزی بر بازار ارز نرخ‌ها ثابت است. بهای انس جهانی تعیین کننده قیمت‌ها است.

ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها