شگفتانه دولت برای این یارانه بگیران / افزایش ۴۰ درصدی یارانه معیشتی در سال آینده

کد خبر: 1204470

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از مصوبه اعضای این کمسیون برای افزایش ۴۰ درصدی مستمری افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی در سال آینده خبر داد و گفت: این مصوبات نیاز به تصویب اعضای کمسیون تلفیق دارد.

شگفتانه دولت برای این یارانه بگیران /  افزایش ۴۰ درصدی یارانه معیشتی در سال آینده

حسین گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در تشریح پیشنهادات و مصوبات اعضای کمیسیون در خصوص لایحه بودجه، اظهار کرد: اعضای کمسیون در جلسات خود به منظور بررسی لایحه بودجه پیشنهاد کردند که مستمری افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) افزایش یابد.

وی با بیان اینکه دولت افزایش 30 درصدی را برای مسترمی افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی در نظر گرفته بود، افزود: پیشنهاد اعضای کمسیون اجتماعی افزایش 40 درصدی مستمری این اقشار بود که به تصویب اکثریت اعضا رسید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه اکثریت افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از اقشار کم درآمد جامعه هستند، ادامه داد:اعضای کمیسیون با توجه به تورم موجود در کشور مصوب کردن که اقشار فوق‌الذکر برای اینکه در سال آینده تحت فشار قرار نگیرند ، افزایش حقوقی بیش از افزایشی که دولت برای آنها در بودجه سال آتی در نظر گرفته بود، داشته باشند.

گودرزی با بیان اینکه مصوبه اعضای کمیسیون اجتماعی برای بررسی به کمیسیون تلفیق ارسال شده است، گفت:اعضای کمیسیون در بررسی‌های خود پیشنهاداتی نیز برای تامین منابع لازم برای افزایش حقوق‌های پیشنهادی، مطرح کردند که اینها نیز جهت ارزیابی به تلفیق ارسال شده است.

نماینده درود و ازنا بیان کرد: پیشنهادات و مصوبات کمیسیون اجتماعی در حوزه تخصصی این کمسیون در ارتباط با بودجه سال آینده به کمیسیون تلفیق ارائه شده که برای تبدیل شدن به قانون نیاز به تصویب در تلفیق و نمایندگان در جلسه علنی و همچنین تایید از سوی شورای نگهبان دارد.

گودرزی پیش از این در گفت‌وگو با تسنیم، از پیشنهاد اعضای کمسیون متبوعش برای افزایش حقوق 30 درصدی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری و همچنین سربازان در بودجه سال آینده خبر داده بود که به تصویب اعضا نیز رسیده که البته این مصوبات نیاز به تایید کمیسیون تلفیق و تایید نمایندگان در جلسه علنی دارد./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها