«تانا»؛ کراس اوور جدید ایران خودرو در راه بازار /قیمت کراس اوور تانا چند؟

کد خبر: 1206015

مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرده است که می خواهد تا در نیمه اول سال ۱۴۰۲، یک کراس اوور جدید را به بازار عرضه کند. این خودرو که با مشارکت کمپانی کایی به مونتاژ می رسد و در بازار چین X3 پرو نام دارد، در گروه صنعتی ایران خودرو « تانا » نام گذاری شده است.

«تانا»؛ کراس اوور جدید ایران خودرو در راه بازار /قیمت کراس اوور تانا چند؟

به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، تانا که نسخه ایرانیزه کایی X۳ پرو است در نیمه اول سال ۱۴۰۲ به بازار می آید و در حال حاضر نسخه های اولیه آن به تهران آمده است. این کراس اوور جمع و جور در کارخانه تهران ایران خودرو مونتاژ می شود و نمونه ای دیگر از ام وی ام X۵۵ پرو است. کایی یکی از خودروسازان چینی است که بر اساس پلتفرم و محصولات خانواده چری توسعه پیدا کرده و تانا (X۳ پرو) نیز نسخه ای از ام وی ام X۵۵ پرو است. این اتفاق برای ریسپکت گروه بهمن هم افتاده و این سدان نمونه ای آریزو ۶ پرو است.

تانا قرار است با پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژر به بازار ایران بیاید. این پیشرانه که مهندسی AVL اتریش را دارد و مخصوص محصولات خانواده چری است، در بازار ایران قدرت ۱۴۷ تا ۱۵۶ اسب بخار را با گشتاور ۲۱۰ تا ۲۳۰ نیوتن متر تولید می کند. این پیشرانه به جعبه دنده اتوماتیک CVT مجهز است و قابلیت تعویض دنده ۹ سرعته مصنوعی را دارد. این سیستم انتقال قدرت، توان را به چرخ های جلوی تانا ایران خودرو می رساند.

تانا

وزن خالص تانا ۱۳۷۸ کیلوگرم است و مصرف سوخت بهینه آن ۶.۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام می شود. این کراس اوور جمع و جور مونتاژی، شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در حالت استاندارد در کمتر از ۱۱ ثانیه ثبت می کند.

فاصله محوری تانا ۲۶۳۲ میلی متر است و باید به صورت کلی گفت که این خودرو ابعاد بسیار مشابهی به ام وی ام X۵۵ پرو مدیران خودرو دارد. طول ۴۴۰۰ میلی متر، عرض ۱۸۳۱ میلی متر و ارتفاع ۱۶۵۳ میلی متر تانا چنین موضوعی را اثبات می کند. تعلیق تانا در بخش جلو از نوع مک فرسون بوده و در بخش عقب از تعلیق H توئیست بیم استفاده شده است.

امکانات رفاهی و ایمنی کراس اوور تانا

احتمال آن زیاد است که ایران خودرو نسخه فول آپشن کایی X۳ پرو را به بازار ایران بیاورد و تانا را با امکاناتی نزدیک به X۵۵ پرو مدیران خودرو به بازار عرضه کند. نسخه فول آپشن کراس اوور جدید ایران خودرو به ۶ کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سنسور نور، سنسور باران، دسته دنده الکتریکی، فرمان کمکی برقی، ترمز پارک برقی، اتوهلد، شارژر بی سیم تلفن همراه، تهویه الکتریکی با فناوری پاکسازی هوای کابین، استارت دکمه ای، قابلیت روشن شدن خودرو از طریق ریموت، صندلی برقی راننده، گرمکن صندلی های جلو، سانروف، چراغ روشنایی روز، دوربین ۳۶۰ درجه، نمایشگر لمسی، جلو آمپر دیجیتال، کروز کنترل و… مجهز است.

قیمت کراس اوور تانا

شنیده ها حاکی از آن است که قطعاً ایران خودرو قیمتی کمتر از ام وی ام X۵۵ پرو را برای کراس اوور مونتاژی انتخاب می کند و احتمال آن وجود دارد که این خودرو، با قیمتی در محدوده ری را و هایما S۵ به بازار بیاید. در صورتی که شرایط فعلی را پایدار بدانیم (که البته بعید است)، می توان توقع داشت که ایران خودرو تانا قیمتی کمتر از ۷۵۰ میلیون تومان را در کارخانه داشته باشد. کایی X۳ پرو در نسخه فول آپشن قیمت حدود ۹۴ هزار یوان (حدود ۱۲ هزار و ۸۰۰ یورو) را دارد و می توان این خودرو را یک کراس اوور اقتصادی در بازار جهانی دانست.

تانا

تانا چه کراس اووری است؟

تانا نسخه ایرانیزه کراس اوور چینی کایی X۳ پرو است و در جایگاه کراس اوورهای جمع و جور قرار می گیرد. این خودرو نسخه ای دیگر از ام وی ام X۵۵ پرو است.

مشخصات فنی ایران خودرو تانا چیست؟

تانا پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژر ۱۵۶ اسب بخار و ۲۳۰ نیوتن متر را دارد و جعبه دنده اتوماتیک CVT توان را به چرخ های جلوی این خودرو می رساند.

تانا

امکانات کراس اوور تانا ایران خودرو چیست؟

نسخه فول آپشن تانا به ۶ کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سنسور نور، سنسور باران، دسته دنده الکتریکی، فرمان کمکی برقی، ترمز پارک برقی، اتوهلد، شارژر بی سیم تلفن همراه، تهویه الکتریکی با فناوری پاکسازی هوای کابین، استارت دکمه ای، قابلیت روشن شدن خودرو از طریق ریموت، صندلی برقی راننده، گرمکن صندلی های جلو، سانروف، چراغ روشنایی روز، دوربین ۳۶۰ درجه، نمایشگر لمسی، جلو آمپر دیجیتال، کروز کنترل و… مجهز است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها