رشد ۶۰ هزار واحدی شاخص بورس

کد خبر: 1206068

شاخص کل بورس امروز با رشد ۶۰ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۵۹۴ هزار واحد رسید. شاخص کل هم (وزن): ۱۶۴۴۱ واحد مثبت ارزش معاملات: ۵۸۶۲ میلیارد تومان

رشد ۶۰ هزار واحدی شاخص بورس

 شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۶۰هزار واحدی روبرو شد.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از 12میلیارد و 339میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 7هزار و 170میلیارد تومان در بیش از 437هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 60هزار و 896واحدی در ارتفاع یک میلیون و 594هزار و 262واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های داروسازی اسوه، پرداخت الکترونیک سامان کیش و صنایع سیمان دشتستان افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 7میلیارد و 178میلیون ورقه به ارزش 122هزار و 378میلیارد تومان در 273هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 632واحد رشد کرد و در ارتفاع 20هزار و 675واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و سنگ آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های حمل و نقل گهر ترابر سیرجان، سرمایه‌گذاری مسکن الوند و پنبه و دانه‌های روغنی خراسان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند./ تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها