خبر خوش وزیر راه برای متقاضیان مسکن ملی | کاهش اقساط نهضت ملی ‌به ‌استان‌ها‌

کد خبر: 1206814

وزیر راه و شهرسازی گفت: تمهیدات لازم در حوزه نظام بانکی در بخش کاهش اقساط طرح نهضت ملی مسکن پیش‌بینی شده و با بخشنامه‌ای که اخیراً به تمام استان‌های کشور ابلاغ شده است.

 خبر خوش وزیر راه برای متقاضیان مسکن ملی | کاهش اقساط نهضت ملی ‌به ‌استان‌ها‌

وزیر راه و شهرسازی گفت: تمهیدات لازم در حوزه نظام بانکی در بخش کاهش اقساط طرح نهضت ملی مسکن پیش‌بینی شده و با بخشنامه‌ای که اخیراً به تمام استان‌های کشور ابلاغ شده است.

مهراد بذرپاش ظهر امروز  در حاشیه بهره‌برداری از پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: تمهیدات لازم در حوزه نظام بانکی در بخش کاهش اقساط طرح نهضت ملی مسکن پیش‌بینی شده و با بخشنامه‌ای که اخیرا به تمام استان‌های کشور ابلاغ شده است.

وی از افزایش درخواست‌های صدور پروانه برای ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده خبر داد و گفت: امیدواریم سال آینده، سال خوبی برای نوسازی بافت‌های فرسوده در شهر‌های مختلف کشور باشد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: 180 واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن شهر اردبیل که پیمانکاری پروژه توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) بود به بهره‌برداری رسیده و تحویل متقاضیان شد.

بذرپاش افزود: طرح نهضت ملی مسکن در دو بخش، تامین زمین و اعطای وام به متقاضیان و ساخت آپارتمان و تحویل به متقاضیان است و باتوجه به افزایش قیمت‌ها در بخش‌های مختلف ساختمانی، در تلاش هستیم متقاضیان با حداقل‌ترین قیمت، صاحب خانه شوند.

وی تصریح کرد:  در شهرهای جدید در تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در بخش‌های زیرساختی، زیربنایی و روبنایی مشکلاتی وجود دارد و برای تسریع روند پروژه جهش ملی مسکن در شهرهای جدید و رفع مشکلات تامین زمین به بافت‌های فرسوده توجه ویژه داریم.

تسریع در تولید مسکن با تامین زمین و مشارکت انبوه‌سازان

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با خبرنگاران از افتتاح 180 واحد مسکونی نهضت ملی مسکن  در شهر اردبیل خبر داد و گفت: این واحدها در بافت شهری که سرانه خدماتی مناسب را داراست بنا شده است.

عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه داد: در جریان سفر به استان اردبیل از مجموعه 460 واحدی نهضت ملی که حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد نیز بازدید شد و مقرر گردید تا در شورای عالی مسکن نیز زمینی به مساحت یکهزار هکتار به محدوده شهر الحاق شود تا عملیات ساخت نهضت ملی مسکن در استان سرعت بیشتری پیدا کند.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه سال آینده سرعت ساخت مسکن در شهرها رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت، توضیح داد: در ماه پایانی سال جاری هم اراضی مناسبی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده و هم تمهیدات مناسبی برای کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی با موافقت رییس‌جمهور برای پرداخت ساده‌تر به متقاضیان مسکن در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد : در حال حاضر یکی از مشکلات موجود برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن پرداخت اقساط تسهیلات است که در این خصوص با رییس جمهور گفتگو و موافقت شد تا در اولین جلسه شورای پول و اعتبار از روش‌های متفاوتی که نظام بانکی به ما اجاره بدهد نرخ سود تسهیلات نهضت ملی پایین بیاید.

بذرپاش تصریح کرد:  بعد از تامین زمین و حل مشکلات پرداخت تسهیلات برای متقاضیان در نشست‌های مختلفی که با انبوه‌سازان داشتیم مقرر شد تا هم انبوه سازان بیشتری برای ساخت مسکن وارد میدان شوند و هم استانداران روش‌های جدیدتری را برای ساخت مسکن در استان در دستور کار قرار دهند.

تسریع در تولید مسکن با تامین زمین و مشارکت انبوه‌سازان

وی ادامه داد: در سال آتی از طریق تامین زمین و مشارکت با انبوه سازان پروژه های طرح نهضت ملی مسکن سرعت بیشتری پیدا می کند.

مهرداد بذرپاش در ادامه گفت: در برخی از شهرها توان واگذاری اراضی در مقیاس بالا را نداریم از این رو با مدل‌های آپارتمان‌سازی اجرای طرح نهضت ملی مسکن را دنبال می کنیم تا به این روش بتوانیم در این شرایط با حداقل قیمت متقاضیان واقعی مسکن صاحب خانه شوند.

بذرپاش با یادآوری اینکه در شهرهای جدید در خصوص تامین سرانه خدمات زیربنایی و روبنایی مسئولیت وجود دارد که باید برای متقاضیان مسکن علاوه بر تامین مسکن فراهم شود یکی از اولویت های تولید مسکن را نوسازی بافت فرسوده عنوان کرد.

اولویت وزارت راه و شهرسازی تولید مسکن در بافت های فرسوده شهرهاست

وی گفت: هرچقدر که بتوانیم در بافت فرسوده شهرها سرمایه گذاری کنیم و از تعداد بناهای ناپایدار کم و به بناهای پایدار بیفراییم طبیعتا هم مشکل دولت و هم مشکل مردم حل خواهد شد.

بذرپاش تصریح کرد: پیش بینی ما این است که با تمهیدات انجام شده و ابلاغ بسته تشویقی 19 بندی در حوزه بازآفرینی شهری در باقت فرسوده در سال آتی با رشد قابل توجهی در تولید مسکن در شهرها و بافت های فرسوده مواجه باشیم و میزان صدور پروانه رشد یابد. در همین مدت کوتاه نیز گزارش های دریافتی از شهرداری های مختلف حاکی از درخواست های صدور پروانه برای ساخت و ساز در بافت فرسوده است و به نظر می رسد سال آتی سال مناسبی برای نوسازی بافت های فرسوده است./ایرنا

احیای بافت فرسوده در محیط شهرها در اولویت قرار گیرد

وزیر راه و شهرسازی گفت: احیای بافت فرسوده در محیط شهرها در اولویت باشد چرا که با سرمایه‌گذاری در حوزه بافت فرسوده و بناهای ناپایدار شهرها می‌توانیم مشکلات حوزه مسکن را کاهش دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد بذرپاش ظهر پنجشنبه در حاشیه بهره‌برداری از پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار کرد: احیای بافت فرسوده در محیط شهرها در اولویت باشد چرا که با سرمایه‌گذاری در حوزه بافت فرسوده و بناهای ناپایدار شهرها می‌توانیم مشکلات حوزه مسکن را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه دستور تسریع حداکثری در ساخت و ساز بناهای فرسوده به همه استان‌ها صادر شده است، خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲ یک جهش بسیار قابل توجهی در صدور پروانه نوسازی بافت‌های فرسوده در کشور رخ خواهد داد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بافت‌های فرسوده شهرها خدمات روبنایی و زیربنایی به میزان کافی دارند، ولی نیاز است تا حدودی این امکانات ارتقا یابد.

بذرپاش با اشاره به اقدامات دولت برای تسهیل ساخت و ساز و نوسازی در بافت‌های فرسوده گفت: با صدور بخشنامه‌ای به تمام استان‌های کشور روند ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده شهرها تسهیل شده است.

وی با بیان اینکه سرانه فضای خدماتی در شهرهای جدید دچار مشکل است، گفت: باید خدمات زیربنایی از جمله آب، برق، گاز، فاضلاب و شبکه‌های مختلف به میزان کافی تأمین شود و هم خدمات روبنایی از جمله سرانه‌های فرهنگی، خدماتی، هنری، ورزشی، مدرسه، مسجد و سایر خدمات باید مد نظر قرار گیرد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها