قیمت هر عدد تخم‌مرغ ۳ هزارتومان / قیمت کنونی هر کیلو تخم‌مرغ چند؟

کد خبر: 1208200

حمیدرضا کاشانی قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ برای مصرف کننده ۴۷ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: بر این اساس نرخ منطقی هر عدد تخم‌مرغ در خرده فروشی‌ها ۳ هزارتومان است.

قیمت هر عدد تخم‌مرغ ۳ هزارتومان / قیمت کنونی هر کیلو تخم‌مرغ چند؟

آقای حمیدرضا کاشانی از ثبات نسبی بازار تخم مرغ خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم‌مرغ درب مرغداری ۳۷ تا ۳۸ هزارتومان است.

به گفته او، هم اکنون در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار، تخم مرغ کمتر از نرخ مصوب به مصرف کننده توزیع می‌شود.

کاشانی قیمت مصوب هرکیلو تخم مرغ برای مصرف کننده را ۴۷ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: بر این اساس نرخ منطقی هر عدد تخم مرغ در خرده فروشی‌ها ۳ هزارتومان است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن تولید روزانه تخم مرغ را ۳ هزار و ۳۰۰ تا ۳ هزار و ۳۵۰ تن اعلام کرد و گفت: با احتساب مصرف داخل ۱۵۰ هزارتن از این‌ میزان مازاد بر نیاز کشور است.

او درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ گفت: بنابر آخرین آمار از ابتدای سال تاکنون بالای ۴۰ هزارتن تخم مرغ صادر شده است و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال به ۴۵ هزارتن برسد.

کاشانی گفت: با توجه به شرایط تامین ارز نهاده‌های دامی، انبارهای تولیدکننده خالی است و اکنون جایگزین مناسبی برای کنجاله نیست. با استمرار این روند پیش‌بینی می‌شود که ظرف ۱۵ روز آینده، ۳۰ تا ۵۰ درصد تولید کاهش می یابد.

باشگاه خبرنگاران

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها