هشدار جدی به سهام عدالتی ها / پیامک‌های جعلی سود سهام عدالت را کلیک نکنید

کد خبر: 1208362

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در خصوص ارسال لینک جعلی با عنوان واریز سهام عدالت توصیه‌های پیشگیرانه لازم را ارائه کرد.

هشدار جدی به سهام عدالتی ها / پیامک‌های جعلی سود سهام عدالت را کلیک نکنید

احسان بهمنی رئیس پلیس فتا هرمزگان امروز در گفت و گویی رسانه ای اظهار کرد: ارسال پیامک‌های جعلی تحت عنوان سود سهام عدالت یکی از شیوه‌های رایج کلاهبرداری سایبری است، در ابتدا پیامکی از سوی مجرمان سایبری با یک شماره خصوصی با عنوان "دریافت سود سهام" به فرد ارسال می‌شود و پس از آن کاربر را به صفحات فیشینگ هدایت و به دام می‌اندازند و بعد از اجازه کاربر به نصب نرم افزار، بدافزاری با نام سهام عدالت در دستگاه مالباخته اجرا می شود که طی آن اطلاعات دستگاه کاربر به سرور کلاهبردار ارسال می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه و هوشیاری بیش از پیش کاربران، افزود : لازم است شهروندان هرگونه خبر در خصوص ثبت‌نام یا پرداخت سود سهام عدالت را تنها از طریق رسانه‌ها و خبرگزاری‌های رســـمی کشور کسب کنند.  

سرهنگ احسان بهمنی اظهار داشت: در صورت دریافت پیامک مذکور و مشابه، بلافاصله آن را حذف و یا کلیک کردن بر روی لینک‌های ارسالی در شبکه‌های اجتماعی به‌شدت پرهیز کنند.

این مسئول انتظامی با هدف پیشگیری از وقوع هرگونه کلاهبرداری از طریق شبکه های اجتماعی، به عموم شهروندان توصیه کرد : در صورت بروز مشکل با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت پلیس فتا تماس بگیرند ویا از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها