عیدی دولت برای جاماندگان سهام عدالت | جیب مردم پرپول شد

کد خبر: 1209313

سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد: امروز در جلسه شورای اصل 44 موضوع سهام عدالت جاماندگان مطرح شد و امیدواریم که به زودی اجرایی شود.

عیدی دولت برای جاماندگان سهام عدالت | جیب مردم پرپول شد

سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد: امروز در جلسه شورای اصل 44 موضوع سهام عدالت جاماندگان مطرح شد و امیدواریم که به زودی اجرایی شود.

سخنگوی دولت امروز درباره وضعیت سهام عدالت جاماندگان اظهار نظر کرد.

سخنگوی اقتصادی دولت اعلام کرد: امروز عصر جلسه شورای اصل ۴۴ مطرح می‌شود تا تخصیص سهام عدالت به جاماندگان از سهام عدالت در این جلسه بررسی شود که امیدواریم تا ۲۹ اسفند اجرایی شود.

سخنگوی اقتصادی دولت در مورد اختصاص سهام عدالت به جاماندگان و پرداخت مرحله دوم سود سهام عدالت، گفت: در مورد اختصاص سهام عدالت به افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی مصوبه‌ای را داشتیم، اما مجلس اصرار داشت که به جای هیأت وزیران باید در شورای اصل ۴۴ مصوب شود. امروز عصر جلسه هیأت عالی برگزار می‌شود که تخصیص سهام عدالت به این قشر در این جلسه بررسی می‌شود که امیدواریم تا ۲۹ اسفند اجرایی شود.

خاندوزی به پرداخت سود سهام عدالت اشاره کرد و افزود: از ۳۶ شرکتی که در حوزه سهام عدالت مداخله دارند در یک مرحله پرداخت سود را در پاییز انجام دادیم. اکثر شرکت‌ها در مرحله دوم همکاری لازم را انجام دادند غیر از چند شرکت معدود مثل فولاد مبارکه و هلدینگ خلیج فارس.

خاندوزی تاکید کرد: امیدواریم جمع بندی‌ها زودتر به پایان برسد و سود واریز شود.

وضعیت سهام عدالت جاماندگان به کجا رسید؟

نمایندگان مجلس دولت را موظف کردند از محل باقی مانده سهام متعلق به دولت یا شرکت‌های دولتی نسبت به واگذاری سهام عدالت به کلیه جاماندگان مشمول دریافت این سهام اقدام کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (شنبه) و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۱۴۰۲ کل کشور، بند الحاقی ۶ تبصره ۲ این لایحه را به شرح زیر تصویب کردند:

«…نسبت به واگذاری سهام عدالت به کلیه جاماندگان مشمول دریافت این سهام اقدام نموده و گزارش اجرای این بند هر سه ماه یک بار توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی به کمیسیون‌های اقتصادی و اجتماعی مجلس شورای اسلامی ارسال نماید.»

منبع: صداوسیما

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها