سهام عدالتی ها بخوانند/ کلاهبرداری با ترفند سود سهام عدالت

کد خبر: 1209561

فرمانده انتظامی گچساران نسبت به سوء استفاده و کلاهبرداری از شهروندان با ترفند واریز سود سهام عدالت هشدار داد.

 سهام عدالتی ها بخوانند/ کلاهبرداری با ترفند سود سهام عدالت

سرهنگ ارسلان خادمیان اظهار کرد: مجرمان سایبری با ارسال پیامک‌هایی تحت عنوان سهام من و سهام عدالت با سرقت اطلاعات حساب‌های بانکی شهروندان اقدام به برداشت از حساب و یا سوء استفاده از حساب های بانکی افراد می‌ کنند.

وی افزود: ارسال پیامک‌های جعلی یکی از شیوه‌های رایج کلاهبرداری سایبری است که این بار با عنوان دریافت سود سهام عدالت برای شهروندان ارسال می گردد.

فرمانده انتظامی گچساران تصریح کرد: در ابتدا پیامکی از سوی مجرمان با یک شماره خصوصی با عنوان "دریافت سود سهام" برای شهروندان ارسال و پس از آن کاربر را از طریق لینک ارسال شده به صفحات فیشینگ هدایت و اقدام به سرقت اطلاعات بانکی افراد می کنتد.

 خادمیان در خصوص این روش کلاهبرداری عنوان کرد: لینکی به همراه پیامک برای قربانی ارسال می‌شود که با کلیک کاربر روی آن، صفحه‌ای نمایش داده می‌شود که در آن باید کدملی و شماره همراه وارد شود و پس از آن با نمایش عملیات موفقیت‌آمیز، از کاربر خواسته می‌شود جهت دریافت سود سهام عدالت خود، اپلیکیشن مورد نظر را دانلود و نصب نماید.

وی گفت: پس از اجازه کاربر به نصب نرم افزار، بدافزاری با نام سهام عدالت در دستگاه قربانی اجرا می‌شود که طی آن اطلاعات دستگاه کاربر به سرور مهاجم ارسال و مجرمین با ایجاد دسترسی به پیامک‌های دریافتی و همچنین دسترسی به تمام مخاطبین اعمال مجرمانه خود را دنبال کرده و از این طریق می‌تواند علاوه بر دسترسی به رمزهای پویا به منظور خالی کردن حساب بانکی، پیامک جعلی را به تمامی مخاطبان در گوشی همراه فرد قربانی ارسال کنند.

فرمانده انتظامی گچساران خاطرنشان کرد: هموطنان موقع دریافت پیامک عجله نکنند و به شماره فرستنده توجه کرده واگر پیامک از شماره شخصی و حاوی لینک بود ، بدون شک پیامک جعلی و کلاهبرداری است و به هیچ وجه روی لینک موجود کلیک نکنند و این را هم به یاد داشته باشند که پیامک های معتبر با سرشماره مخصوص ارسال می شوند.

خادمیان بیان کرد: کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره 096380 با پلیس فتا در میان بگذارند.

فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها