یارانه اسفند این خانوارها 6 میلیون شد | واریز 2 یارانه معیشتی 3 برابری؛ امشب

کد خبر: 1209574

جزئیات پرداخت 2 یارانه 5 و 6 میلیون تومانی با شرایط خاص به خانوارها اعلام شد

یارانه اسفند این خانوارها 6 میلیون شد | واریز 2 یارانه معیشتی 3 برابری؛ امشب

 عبدالرضا معادی، در سمپوزیوم نقش بیمه در سلامت دهان، با اشاره به اینکه در گذشته نوع خدمات دندانپزشکی در حوزه پیشگیری نبود، افزود: خوشبختانه بازنگری در بحث قرارداد بیمه پایه در حوزه دندانپزشکی در سال ۸۱ مورد توجه قرار گرفت، البته ایجاد هرگونه تعهد بیمه‌ای باید در شورای عالی بیمه به تصویب برسد که امیدواریم تا پایان سال جاری اتفاقات مثبتی در حوزه دندانپزشکی رخ دهد.

وی با بیان اینکه نتیجه گیری در حوزه تعهدات بیمه‌ای دندانپزشکی نیازمند توجه به شاخص‌ها است، تصریح کرد: بدون شک در این زمینه کتاب تعرفه گذاری نیز از اهمیت به سزایی برخوردار است، هر چند که در گذشته این موضوع به هیچ عنوان مورد توجه نبود، چرا که سازمان‌های بیمه گر پایه معتقد بودند که منابع کافی برای خدمات دهی مناسب با میزان تعرفه‌ها وجود ندارد.

معادی با تاکید بر اینکه خدمات پیشگیری جز خدمات بیمه پایه قرار دارد، اظهار داشت: طبق این قانون از چند سال پیش سن از ۱۲ سال به ۱۴ سال تغییر کرده و انواع ترمیم دندان‌های شماره ۶ جز تعهدات قرار گرفت، ضمن اینکه برای اولین بار در نظام بیمه‌ای کشور نیز پیشگیری نیز مورد توجه بیمه پایه قرار گرفت. البته آموزش بهداشت نیز جز تعهدات بیمه پایه است.

مشاور مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در امور همکاری‌های بین بخشی، با اشاره به اینکه خوشبختانه تعرفه‌های دندانپزشکی اصلاح شد، گفت: همچنین با ارائه بسته بیمه روستایی در حوزه دندان پزشکی مراکز ارائه کننده خدمت در روستاها افزایش پیدا کرد، البته ذکر این نکته از اهمیت بسزایی برخوردار است که در حال حاضر هم بسیاری از افراد اطلاعی از خدمات بیمه سلامت در حوزه دندانپزشکی ندارند.

معادی ادامه داد: در حال حاضر ۱۹ سر خدمت اصلی در بیمه‌های پایه جز تعهدات است که پس از تقسیم بندی این تعداد به ۱۲۰ ریز خدمت در حوزه بیمه پایه افزایش پیدا می‌کند. خوشبختانه در سال‌های ۹۹ و ۱۴۰۰ تغییرات مناسبی در حوزه تعرفه انجام شد که این مسئله تأثیر قابل ملاحظه‌ای در ارائه خدمات داشت. در سال ۱۴۰۱ اعتبار ۵ هزار میلیارد تومانی برای بیماران خاص در نظر گرفته شد، لذا بیمه برای بیماران خاص و صعب العلاج نیازمند خدمات دندانپزشکی نیز ۸۰ درصد هزینه را از محل خسارت متفرقه تا سقف ۶ میلیون تومان پرداخت می‌کند.

وی گفت: امیدواریم در سال آینده اتفاقات خوبی در حمایت‌های بیمه از حوزه دندانپزشکی رخ دهد، البته پیشنهاداتی با هدف حمایت‌های بیشتر از افراد نیازمند به خدمات دندانپزشکی وجود دارد که به دنبال عملیاتی کردن آنها هستیم، در حال حاضر بیمه سلامت با هزار و ۵۰۰ مطب خصوصی دندانپزشکی تعهد دارد که امیدواریم این تعداد افزایش پیدا کند. همچنین از ابتدای سال تا کنون ۲۳۰ هزار خدمت دندانپزشکی توسط بیمه سلامت ارائه شده است که با ۷۵۰ هزار بار ویزیت، مجموع خدمات نزدیک به یک میلیون است.

پرداخت یارانه 5 میلیونی جدید دولت به این خانوارها

نمایندگان مجلس شورای اسلامی میزان کمک معیشتی ماهیانه به جانبازان و آزادگان معسر غیر حالت اشتغال فاقد شغل و درآمد معلولین شدید و خیلی شدید فاقد شغل در سال آینده را تعیین کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت سوم امروز یکشنبه و در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۲ ، بند ب تبصره ۱۲ لایحه را به تصویب رساندند.

بر اساس بند ب تبصره ۱۲؛ بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان بهزیستی کشور مکلفند به جانبازان و آزادگان معسر غیر حالت اشتغال فاقد شغل و درآمد که بر اساس قوانین نیروهای مسلح مشمول دریافت حقوق وظیفه نمی‌باشند، افراد تحت تکفل قانونی جانبازان متوفی فاقد شغل و درآمد و رزمندگان معسر فاقد شغل و درآمد و معلولین شدید و خیلی شدید فاقد شغل و درآمد، که بر اساس آزمون ارزیابی وسع مبتنی بر پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان در ‌دهکهای درآمدی (۱) تا (۷) قرار دارند با اولویت ‌دهکهای درآمدی پایین‌تر، ماهانه کمک معیشت به میزان حداکثر شصت میلیون (۶۰,۰۰۰,۰۰۰) ریال برای جانبازان بیست و پنج درصد (%۲۵) و بالاتر و معلولین شدید و خیلی شدید حداکثر پنجاه میلیون (۵۰,۰۰۰,۰۰۰) ریال برای جانبازان زیر بیست و پنج درصد (۲۵%) و رزمندگان معسر پرداخت نماید.

۱- میزان افزایش در سقف اعتبارات پیش‌بینی شده در قانون بودجه سنواتی، متناسب با ‌دهک های درآمدی گروههای مشمول این حکم اعمال خواهد شد، به نحوی که ‌دهکهای درآمدی پایین‌تر در چهارچوب آئین‌نامه ‌اجرائی این بند از کمک معیشت بیشتری تا سقف تعیین شده برخوردار گردند.

۲- جانبازان، آزادگان و رزمندگان موضوع این تبصره که توانایی انجام کار داشته و ‌علی‌رغم فراهم شدن شرایط اشتغال به تشخیص بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد کل نیروهای مسلح (حسب مورد) مشغول به کار نشده باشند، مشمول این حکم نمی‌گردند.

۳- ‌فرایند آزمون وسع جانبازان و آزادگان معسر غیرحالت اشتغال فاقد شغل و درآمد و رزمندگان معسر فاقد شغل و درآمد با تاکید بر پرداخت کمک معیشت به ‌دهکهای درآمدی (۱) تا (۷)، تعیین تکلیف دریافت‌کنندگان کمک معیشت که در ‌دهکهای (۸) تا (۱۰) قرار دارند، دوره زمانی پایش اطلاعات و نیز مشمولینی که ‌علی‌رغم واجد شرایط بودن، موفق به دریافت کمک معیشت نشده‌اند، مطابق آئین‌نامه‌ای خواهد بود که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران (‌مسؤول)، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان ‌برنامه‌وبودجه کشور، ظرف دو ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون پیشنهاد و به‌تصویب‌ ‌هیأت وزیران خواهد رسید.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

تازه های سایت

دیگر رسانه ها