رشد ۸۶۰۰ واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

کد خبر: 1225085

بازار سهام اولین روز هفته را آرام و متعادل آغاز کرد و در پایان معاملات شاخص کل با رشد ۰.۳۸ درصدی به سطح ۲ میلیون و ۲۸۰ هزار واحدی رسید.

رشد ۸۶۰۰ واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

بازار سهام اولین روز کاری هفته را از ابتدای معاملات با یک تعادل نسبی در اکثر سهام مواجه شده بود اما از اواسط بازار قدرت تقاضا بیشتر شد و منجر به رشد شاخص‌های بورسی شد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 8600 واحدی به 2 میلیون و 279 هزار واحد رسید ، همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز رشدی 5700 واحدی را تجربه کرد و به ارتفاع 771 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «اخابر»، «وبملت» و «وغدیر» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «انتخاب»، «آریا» و «شگویا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «دانا»، «خودرو» و «وتجارت» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «دی»، «کرمان» و «عالیس» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 13 خرداد ماه 1402، مبلغ 6 هزار میلیارد و 700 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 24 میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

در بازار امروز 277 نماد در محدوده مثبت و 129 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 210 نماد در محدوده مثبت و 102 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها