واردات برنج ‌مشروط شد

کد خبر: 1233052

وزیر جهاد کشاورزی در ارتباط با خرید برنج از سه استان شمالی کشور گفت: خط اعتباری آن توسط بانک مرکزی تامین شده و خرید برنج از سه استان شمالی کشور آغاز شده است.

واردات برنج ‌مشروط شد

 محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی که در دومین روز از سفر استانی خود به استان مازندران سفر کرده است، در دیدار با آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران اظهار کرد: شمال کشور محصولات عمده و اساسی را تولید می‌کند و استان مازندران در ۱۴ محصول رتبه اول را دارد.

وی افزود: مازندران مرکبات کشور را تامین کرده و با صادرات این محصولات ارزآوری خوبی برای کشور دارد.

نیکبخت تصریح کرد: محصولاتی مانند گندم، برنج، پنبه، چای، انواع مرکبات و آبزی پروری در مازندران تولید و به سراسر کشور ارسال می‌شود.

وی افزود: مازندران در تولید گوشت مرغ در کشور رتبه‌دار است و نیاز سایر استان‌ها را هم تامین می‌کند و در تولید، سرمایه‌گذاری و اشتغال جایگاه ویژه‌ای دارد.

مقام عالی وزارت با تاکید بر اینکه هدف اساسی ما حمایت از تولید داخل و تولیدکننده داخلی است، بیان کرد: اگر می‌خواهیم به تنظیم بازار و تامین امنیت غذایی ۸۵ میلیون ایرانی برسیم باید از تولید داخل حمایت کنیم.

وی ادامه داد: هدف تصویب و ابلاغ قانون افزایش بهره‌وری هم حمایت از تولید داخلی است.

نیکبخت با اشاره به اقدامات زیربنایی آب و خاک گفت: بخشی از هزینه‌های پروژه‌های آب و خاک از منابع وزارت خانه تامین خواهد شد.

وی در رابطه با تولید و خرید گندم عنوان کرد: خرید تضمینی گندم از ۶ میلیون تن هم عبور کرده است، ۹۰ هزار میلیارد تومان ارزش ریالی گندم خریداری شده است و تاکنون ۵۵ هزار میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت کرده‌ایم.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: تا پایان هفته آینده یک هزار میلیارد تومان دیگر هم از طریق وزازت نفت تامین و پرداخت خواهد شد.

وی تاکید کرد: قیمت ۱۵ هزار تومان برای خرید گندم ابلاغ شده و ملاک خرید همین قیمت خواهد بود.

نیکبخت در ارتباط با خرید برنج از سه استان شمالی کشور گفت: خط اعتباری آن توسط بانک مرکزی تامین شده و خرید برنج از سه استان شمالی کشور آغاز شده است. واردات برنج هم مشروط به خرید برنج از تولیدکننده داخلی خواهد بود.

به گزارش تسنیم، وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه با حضور در گلزار شهدای شهرستان بهشر به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کردند.

بازدید از کارخانه شالیکوبی در شهرستان ساری و میاندورود و برگزاری نشست با استاندار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تشکل‌ها و فعالان بخش کشاورزی در سالن استانداری مازندران از جمله برنامه‌های دیگر سفر آقای نیکبخت به استان است.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه از پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک در جویبار و اسکله شیلاتی بابلسر بازدید خواهد کرد.

نیکبخت در انتهای سفر یکروزه خود به مازندران با تشکل‌های بخش کشاورزی غرب مازندران گفت‌وگو می‌کند و سپس مازندران را به مقصد گیلان ترک خواهد کرد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها