حمایت وزارت نفت از برقی کردن خودروها / واردات بنزین از روسیه را تکذیب می‌کنیم

کد خبر: 1240366

وزارت نفت به سرمایه گذارهایی که در رابطه با برقی کردن خودروهای عمومی اقدام کنند یا به مقدار صرفه‌جویی سوخت، حواله سوخت را پرداخت می‌کند یا معادل قیمت سوخت به نرخ روز، پرداخت می‌شود.

حمایت وزارت نفت از برقی کردن خودروها / واردات بنزین از روسیه را تکذیب می‌کنیم

وزیر نفت اعلام کرد: این وزارتخانه از سرمایه گذاران بخش خودروهای عمومی برقی حمایت می کند.

جواد اوجی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وزارت نفت به سرمایه گذارانی که در رابطه با برقی کردن خودروهای عمومی اقدام کنند یا به مقدار صرفه جویی سوخت، حواله سوخت را پرداخت می کند یا معادل قیمت سوخت به نرخ روز، پرداخت می شود.

وی افزود: به طور جدی یک کار مشترکی را بین وزارت نفت، وزات صمت و شهرداری تهران در خصوص کاهش آلایندگی هوای تهران را پیگیری می کنیم تا به زودی عملیاتی شود./ ایرنا

 اوجی: واردات بنزین از روسیه را تکذیب می‌کنیم

وزیر نفت گفت: واردات بنزین از روسیه را تکذیب می‌کنیم؛ در تمامی جایگاه‌های بنزین کشور عملیات سوخت‌گیری و سوخت‌رسانی انجام می‌شود.

 جواد اوجی وزیر نفت، صبح امروز در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: وزارت نفت به سرمایه گذارهایی که در رابطه با برقی کردن خودروهای عمومی اقدام کنند یا به مقدار صرفه‌جویی سوخت، حواله سوخت را پرداخت می‌کند یا معادل قیمت سوخت به نرخ روز، پرداخت می‌شود.

وی افزود: تا پایان شهریور ماه تولید نفت خام به 3.4 میلیون بشکه در روز خواهد رسید. طی 4 ماه اول سال 16 درصد بیشتر گاز به نیروگاه‌ها دادیم. با این اقدام روزانه 20 میلیون لیتر سوخت مایع کمتری در نیروگاه ها مصرف شده است.

وزیر نفت با بیان اینکه، روزانه 36 میلیون لیتر گاز بیشتر به نیروگاه‌ها تزریق کردیم، گفت: واردات بنزین از روسیه را تکذیب می‌کنیم، در تمامی جایگاه‌های بنزین کشور عملیات سوخت‌گیری و سوخت‌رسانی انجام می‌شود.

وزیر نفت درباره شایعاتی که پیرامون افزایش قیمت بنزین در فضای مجازی مطرح می‌شود، گفت: در رابطه با جایگاه‌های سوخت ما هفته گذشته به مردم عزیز اعلام کردیم که هیچگونه افزایش قیمتی در سوخت نخواهیم داشت و همه پالایشگاه‌ها با ظرفیت کامل در حال کار هستند و 150 میلیون لیتر ذخایر سوخت ما است. متاسفانه رسانه‌های معاند هفته‌ گذشته شایعاتی را مطرح کردند که دولت قصد گران کردن سوخت را دارد. در حالی که ما از اردیبهشت ماه در راستای اجرای مصوبه مجلس؛ محدودیت برای کارت سوخت جایگاه‌داران در حال را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: هفته گذشته ما 137 میلیون لیتر مصرف داشتیم امروز 114 میلیون مصرف داریم و اتفاق خاصی در کشور نیفتاده است.

اوجی تاکید کرد:‌ ما به مردم اعلام می‌کنیم که با تلاش شبانه روز همکارانم ما بیش از سال گذشته تولید بنزین می‌کنیم و نسبت به سال گذشته  ذخایر بیشتری داریم و دولت هم هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت سوخت ندارد./ تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها