چه میزان از کالاهای مصرفی شما، ایرانی است؟/ به کدام کالاهای ایرانی اعتماد دارید؟

کد خبر: 560502

به وسایل منزل خود و هر کالای دیگری که در زندگی روزمره از آن استفاده می کنید نگاهی بیاندازید. چه میزان از این وسایل، ایرانی است و تولید داخلی محسوب می شود؟

حمایت از کالای ایرانی
سرویس اقتصادی فردا: به وسایل منزل خود و هر کالای دیگری که در زندگی روزمره از آن استفاده می کنید نگاهی بیاندازید. چه میزان از این وسایل، ایرانی است و تولید داخلی محسوب می شود؟ اصلا تا به حال به ایرانی بودن یا خارجی بودن محصولاتی که از آن استفاده می کنید، توجه کرده بودید؟
در شرایط اقتصادی کنونی، خرید کالای ایرانی و حمایت از تولید داخل امری ضروری به حساب می آید. تا جایی که مقام معظم رهبری بارها به این مسئله تأکید کرده اند. اما متاسفانه حمایت از کالای تولید داخلی مورد غفلت واقع شد و امروزه شاهد جولان کالاهای وارداتی در بازار های کشور هستیم.
در حالی که کالاهای ایرانی مورد حمایت از سوی مصرف کنندگان قرار نمی گیرد، شاهد تعطیلی کارخانه های معروف و بزرگی هستیم که به واسطه آن تعداد زیادی از کارگران خانه نشین می شوند و همین مسئله بیکاری را بیشتر خواهد کرد.
به عقیده برخی از کارشناسان اقتصادی، دلیل عدم توجه مصرف کنندگان به خرید کالای تولید داخل هجوم گسترده انواع و اقصام کالاهای بادوام و بی دوام خارجی است که به صورت قانونی و غیرقانونی وارد کشور می شوند.

از سوی دیگر تولیدکنندگان با ارائه محصولات بی کیفیت، موجب می شوند تا مصرف کنندگان از خرید این محصولات صرف نظر کرده و به سمت خرید کالاهای وارداتی بروند. اما آن دسته از محصولات با کیفیت داخلی نیز مورد حمایت قرار نمی گیرند. شما مخاطبان «فردا» از تجربیات خوب و بد خود، راجع به استفاده از کالای ایرانی بگویید. چه میزان از کالاهای مصرفی شما در زندگی، شامل کالاهای ایرانی می شود؟

چه برند ایرانی ای را به مخاطبان فردا معرفی می کنید؟
دلیل استفاده کردن یا استفاده نکردن از کالاهای تولید داخل را با ما در میان بگذارید.
تولیدکنندگان داخلی برای جلب نظر شما در خرید محصولاتشان چه کاری باید انجام دهند؟
نظرات خود را بدون توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی برای ما ارسال کنید. بدیهی است سایت «فردا» از انتشار نظرات توهین‌آمیز معذور است.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت