سهم بخش مولد در کشور اندک است

کد خبر: 573066

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه اشتغال با بیان اینکه سهم بخش مولد در کشور کم است، گفت: دولت می‌‏تواند به بخش خصوصی کمک کند تا وارد این فعالیت شود.

خبرگزاری فارس: عیسی منصوری عصر امروز در کارگروه اشتغال مازندران که با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: اتفاقی که در حوزه کسب و کار ایجاد شد، این است که انتظارات با اندکی تغییر در حال انجام است.
وی افزود: در حال حاضر سهم بخش خدمات روز‌به‌روز با سرعت بیشتری در حال افزایش است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه اشتغال خاطرنشان کرد: در صنعت کارخانه‌ای ریزش نیروی کار داریم که این نیرو باید به بخش کشاورزی و یا به بخش خدمات برگردد، اگر بستر برای بخش خدمات فراهم شود، این نیرو به بخش خدمات می‌‏رود و اگر غیر از این باشد به دیگر سمت‎ها هدایت می‌یابد.
منصوری با بیان اینکه باید به بخش خدمات توجه بیشتری داشته باشیم اما سهم بخش مولد در کشور کم است، تصریح کرد: دولت می‏‌تواند به بخش خصوصی کمک کند تا وارد این فعالیت شود.
مدیر ارشد برنامه‎های سازمان یونیدو با بیان اینکه در حال حاضر سرعت گرایش از کشاورزی به سمت خدمات در مازندران زیاد است، اضافه کرد: بخش قابل توجهی از فرهنگ روستایی در حال تعطیلی است به این دلیل که افراد فکر می‌کنند در حوزه خدمات می‌توانند درآمد بیشتری کسب کنند و نتیجه این موضوع تغییر بافت اقتصادی و فرهنگی منطقه است.
وی خاطرنشان کرد: مازندران استان نخست و دوم در تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است و تغییر بخش اشتغال در حوزه کشاورزی به خدمات سبب بیکار شدن نیروها و ایجاد اشتغال کاذب در استان می‌شود.
منصوری ادامه داد: در آینده نه‌چندان دور، اقتصاد مازندران به‌صورت کلی تغییر می‎کند و تا 10 سال آینده، این استان مسافرپذیر و گردشگرپذیر می‎شود.
وی با اعلام اینکه اولویت مازندران توسعه گردشگری و IT و ICT است، گفت: هر چند در این زمینه پیشرفت‌هایی صورت گرفت اما با توجه به ظرفیت‎های موجود، این بخش به‌خوبی در استان شکل نگرفت.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه IT و ICT بیان کرد: بخش عمده این شرکت‎ها در تهران است، گام نخست حرکت این شرکت‎ها به سمت منافع و در نظر گرفتن ظرفیت بومی و محلی در استان است.
منصوری در پایان گفت: قرار است در خارج از مازندران زمینه تقویت شرکت‎های بومی فراهم شود، این شرکت‎ها وارد استان شده و بدون دریافت رقم اعتباری قرار است ایجاد اشتغال کنند.
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت