عرضه سهام یک شرکت ایرانی در بورس استانبول

کد خبر: 708751

مدیر امور بین‌الملل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار، از عرضه سهام یک شرکت ایرانی در بورس استانبول خبر داد و گفت: مدل پیشنهادی برای پذیرش این شرکت به تائید رسید.

خبرگزاری صدا و سیما: محمدسجاد سیاهکارزاده از عرضه سهام یک شرکت ایرانی در بورس استانبول خبر داد و گفت: کارگروه ویژه ای برای عرضه سهام این شرکت تشکیل شده و مدل پیشنهادی برای پذیرش آن نیز به تایید رسیده است.

وی افزود: کارگروهی متشکل از بورس تهران، شرکت سپرده گذاری مرکزی، بورس استانبول، تاکاس بانک و شرکت MKK تشکیل شده است تا زمینه پذیرش و قیمت گذاری سهام این شرکت پتروشیمی در بورس استانبول فراهم شود؛ تاکاس بانک از اعضای وابسته به فدراسیون جهانی بورس‌های اروپایی- آسیایی FEAS ، عضو مؤسسه سپرده‌گذاری اروپا، عضو انجمن ملی ارایه کدهای بورسANNA و مسئول امور مبادله و تسویه وجوه حاصل از مبادلات اوراق بهادار معامله شده در بورس استانبول، است. سیاهکارزاده تصریح کرد: سهام این شرکت قرار است به صورت همزمان در بورس تهران و استانبول عرضه شود که به طور حتم این اتفاق، رویداد مهمی در تاریخ بازار سرمایه کشور خواهد بود . به گفته مدیر امور بین الملل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، مدل پیشنهادی برای پذیرش این شرکت به تایید رسیده که قرار است در این کارگروه، جنبه های مختلف از جمله مباحث معاملاتی، افشای اطلاعات و موارد پس از معاملات، سپرده گذاری سهام در حساب تجمیعی، اقدامات شرکتی، مباحث حقوقی، ترتیبات قراردادی و غیره بررسی شود. سیاهکارزاده ابراز امیدواری کرد: هرچه سریع تر، فاز عملیاتی پذیرش این پتروشیمی در بورس استانبول انجام شود تا زمینه بین المللی شدن آن فراهم شود

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

تازه های سایت