حرکت آرام خودرویی‌ها در جاده بورس +نمودار

کد خبر: 756498

در هفته جاری گروه پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، سایپا، سایپا دیزل، ایران خودرو و ایران و خودرو دیزل از ابتدا تا انتهای هفته با نوسان نسبتا مثبت معامله شدند.

خبرگزاری میزان: معامله 7 گروه خودرویی در بازار سرمایه حاکی از نوسان نسبتا مثبت تمامی گروه‌ها در معاملات است.

سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و 281 سهم در ابتدای هفته به یک هزار و 431 سهم افزایش یافت و حجم از 17 میلیون و 768 سهم با کاهش به 17 میلیون و 6 سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 0.1 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به کاهش 0.98 درصدی رسید.

حرکت آرام خودرویی‌ها در جاده بورس +نمودار

ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 499 سهم در ابتدای هفته به 873 سهم افزایش یافت و حجم از 7 میلیون و 697 سهم با رشد به 8 میلیون و 228 سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی 0.04 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به رشد 1.14 درصدی رسید.

حرکت آرام خودرویی‌ها در جاده بورس

زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 412 سهم در ابتدای هفته به 431 سهم افزایش یافت و حجم از 3 میلیون و 539 سهم با رشد به 7 میلیون و 583 سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 0.43 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه به کاهش 0.28 درصدی رسید.

حرکت آرام خودرویی‌ها در جاده بورس

سایپا دیزل (خکاوه)

سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و 375 سهم در ابتدای هفته به 225 سهم کاهش یافت و حجم از 5 میلیون و 131 سهم با کاهش به 3 میلیون و 543 سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی 0.41 درصدی روبرو شده كه این روند در پایان هفته ادامه و به کاهش 0.27 درصدی رسیده است.

حرکت آرام خودرویی‌ها در جاده بورس

پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت 669 سهم در ابتدای هفته به 567 سهم اُفت کرد و حجم از 11 میلیون و 353 هزار با کاهش به 7 میلیون و 773 سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم بدون تغییر که این روند در پایان هفته متوقف به روند منفی 0.24 درصدی رسید.

حرکت آرام خودرویی‌ها در جاده بورس

گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 346 سهم در ابتدای هفته به 315 سهم کاهش یافت و حجم از 5 میلیون و 339 با رشد به 7 میلیون و 16 سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی 0.8 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به کاهش 1.63 درصدی رسید.

حرکت آرام خودرویی‌ها در جاده بورس

ایران خودرو دیزل (خاور)

سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از 291 سهم در ابتدای هفته به 311 سهم افزایش یافت و حجم از 3 میلیون و 879 با رشد به 5 میلیون و 49 سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی 0.29 درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته تغییری نداشته است.

حرکت آرام خودرویی‌ها در جاده بورس

در این رابطه همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه گفت: گروه خودرویی شرایطی در حال اصلاح داشت و گروه های پیش رو بازار که در هفته گذشته رشد قیمتی را تجربه کرده بودند این هفته بیشتر به حفظ ثبات مشغول بودند و شاهد نوسان اندکی در شاخص بودیم.

وی در ادامه افزود: شرایط ثبات در بازار باعث شد اکثر گروه های سهامی رشد قیمتی خاصی را تجربه نکنند البته در گروه خودرویی شاهد تشدید نگرانی هایی از جهت افزایش نرخ ارز از جمله یورو بودیم که همین امر هم واردات شرکت های خودرویی را گران می کند و با توجه به زمان بر بودن اصلاح قیمتی شرکت های خودرویی، فشار زیادی به شرکت های خودرویی و قطعه سازی وارد خواهد شد.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: در این بین قیمت خودروهای خارجی نسبت به نرخ ارز افزایش پیدا کرده این امر هم از قدرت خرید کاسته و بازار خودروهای داخلی هم در چند ماه آینده با افزایش قیمت روبرو خواهند شد و با این شرایط انتظار داریم کاهش فروش شرکت های خودرویی را شاهد باشیم و به همین دلیل گروه خودرویی در حال حاضر پشت سر سایر گروه های پیشتاز بازار قرار گرفته و حالت ضعیف تری پیدا کرده است.

گزارش میزان حاکی از معامله گروه‌های سایپا، سایپا دیزل، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو و ایران خوردو دیزل با توجه به روند صعودی شاخص بورس تا انتهای هفته با نوسان نسبتا مثبت معامله شدند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 
Markets

تازه های سایت

دیگر رسانه ها