تخم مرغ یا تخم طلا! +نمودار

کد خبر: 762836

روند صعودی قیمت تخم مرغ در سطح شهر چند روزی است که مردم را با مشکلاتی روبرو کرده به طوری که در برخی از خواربار فروشی‌ها قیمت یک شانه تخم مرغ به بیش از ۱۹ هزار تومان هم می‌رسد.

خبرگزاری میزان: روند صعودی قیمت تخم مرغ در سطح شهر چند روزی است که مردم را با مشکلاتی روبرو کرده به طوری که در برخی از خواربار فروشی‌ها قیمت یک شانه تخم مرغ به بیش از ۱۹ هزار تومان هم می‌رسد.

روند صعودی قیمت تخم مرغ در سطح شهر چند روزی است که مردم را با مشکلاتی روبرو کرده به طوری که در برخی از خواربار فروشی‌ها قیمت یک شانه تخم مرغ به بیش از ۱۹ هزار تومان هم می‌رسد.

روند صعودی قیمت این محصول پر مصرف درحالی ادامه دارد که چندی پیش وزارت جهاد کشاورزی برای تنظیم بازار این کالای پرمصرف مجوز واردات و ثبت سفارش آن را صادر کرده است.

برخی بالا رفتن قیمت نهاده‌ها را دلیلی برای افزایش قیمت تخم مرغ می‌دانند و علت بعدی از سوی مسئولان شیوع بیماری آنفولانزا اعلام شد که هرساله با شروع فصل سرما واحد‌ها مرغ تخم گذار را درگیر می‌کند.

همچنین بانک مرکزی از رشد ۸.۹ درصدی قیمت تخم مرغ در هفته سوم آذرماه خبر داد که در طول یک هفته رشد قابل توجهی بوده است.

گزارش میدانی میزان حاکی از آن است که قیمت هر شانه تخم مرغ تقریبا ۲ کیلوگرمی در خواربارفروشی‌های سطح شهر بین ۱۹ هزار تا ۲۰ هزار تومان بوده و در برخی از نواحی به بیش از ۲۰ هزار تومان هم رسیده است.

با وجود قیمت‌های بیش از ۱۹ هزار تومان در بازار مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی قیمت هرکیلو گرم تخم مرغ در مرغداری‌ها را بیش ۷ هزار تا ۷ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد که در خرده فروشی‌ها به رقم ۷ هزار و ۸۰۰ تومان می‌رسد.

وی قیمت هر شانه تخم مرغ حدود ۲ کیلوگرمی را نزدیک ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد.

گفتنی است قیمت مرغ و تخم مرغ هرساله با افزایش تقاضا، شیوع بیماری آنفولانزا، با نوسانات زیادی روبرو می‌شود و این روال با سرد شدن هوا و دلایلی، چون بروز بیماری، افزایش تقاضا و همچنین افزایش قیمت نهاده‌ها شدت می گیرد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

تازه های سایت